A A A


W najbliższy weekend cała Polska będzie mówić tylko o jednym – Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra po raz 19. W tym roku zbieramy pieniądze na
zakup sprzętu dla dzieci z chorobami urologicznymi i nefrologicznymi. Choć wielki finał zaplanowany jest na niedzielę 9 stycznia, już w piątek zapraszamy na pierwsze wydarzenia w ramach zgierskiego WOŚP.

Sztab działający w naszym mieście, założony przy Centrum Kultury Dziecka postarał się, by orkiestrowy program był ciekawy dla wszystkich, tych małych i tych znacznie większych.

 

W piątek o 20.00 w Miejskim Ośrodku Kultury ruszy Nocny Orkiestrowy Maraton Teatralny. Wszyscy, którzy mieli okazję być tam dwa lata z rzędu, wiedzą, że jest to interesujące spotkanie z teatrem alternatywnym. Tym razem będzie okazja do obejrzenia Bajki O królewnie Śnieżce przygotowanej przez grupę rodziców i nauczycieli z Miejskiego Przedszkola Pod Topolą. Choć w tytule bajka, to aktorzy obiecują, że dorosła widownia nie będzie zawiedziona. ART.51 również przygotowało akcję specjalnie dla zgierskiej publiczności. Będzie to niespodzianka, co w wykonaniu dziewczyn z ARTu, gwarantuje dużo dobrej zabawy. Trzecia propozycja maratonu to „Roboczogodziny, czyli kobiecość krańcowa” w wykonaniu Teatru Tańca PRO z Łodzi. Wszystkie grupy przygotowały również prezenty, które po spektaklach będą licytowane, a dochód z licytacji zostanie przekazany do puszek WOŚP.  

 

Sobota upłynie pod znakiem V Rajdu Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, gdzie uczestnicy przejdą po pięknych zgierskich trasach rajdowych, z finałem i ciepłym barszczykiem w SP4. 

W Salonie Fryzjerskim Szalone Nożyczki w godzinach 9.00-15.00 będzie można obciąć włosy, ufarbować lub uczesać, a cały dochód przeznaczony zostanie na wsparcie Orkiestry. W Centrum Kultury Dziecka o 14.30 wystartuje Szafing.

- Tego w Zgierzu jeszcze nie było! Pierwsza taka możliwość oddania rzeczy niepotrzebnych bądź niechcianych z jednoczesnym wsparciem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy – zachęcają instruktorzy CKD. - Otóż każdy kupujący zamiast do kieszeni sprzedawcy, symboliczną opłatę wrzuci do orkiestrowej puszki.

Również na ten czas w CKD odbędą się warsztaty z robotyki, z których mogą skorzystać dzieci i młodzież. Te wyjątkowe warsztaty organizowane przez Easy Robot, na których robotyka odkryje (prawie) wszystkie swoje tajemnice. Może to być fantastyczna zabawa sta, którą stanowią klocki Lego Technics w połączeniu z osiągnięciami światowej robotyki.

A wieczorem V Orkiestrowa Biesiada Szantowa w Klubie AgRafKa. Od 18.00 do „ostatniego kufla piwa” czeka na wszystkich przybyłych moc wrażeń muzycznych. Zagrają Męski Punkt Widzenia i Nieznana Formacja Szantowa, które gwarantują burzę emocji i dobrej zabawy.

 

Finałowa niedziela otworzy dzień Motoorkiestrą, na Krańcówce autobusowej na osiedlu 650-lecia, gdzie od godziny 10.30 do 15.30 będzie można zasmakować jazdy szybkimi i wyjątkowymi samochodami rajdowymi, jak i samochodami terenowymi. Ponadto niewątpliwą atrakcją będą pokazy ratownictwa zorganizowane przez HKR Adrenalina. 

Przez cały dzień od 9.00 do 22.00 na ulicach będą kwestować wolontariusze XIX Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, zaopatrzeni w puszki i identyfikatory, będą łatwi do wypatrzenia.
 

Wszyscy, którzy planują podzielić się tym co mają najcenniejszego, czyli oddać krew podczas XIX Finału WOŚP informujemy, że będzie to można zrobić od 13.30 do 17.00 w Centrum Kultury Dziecka przy ul. Rembowskiego 17 w Zgierzu.

 
A wielki Finał na ten rok został zaplanowany w Parku Miejskim na godzinę 16.00. 

- Zmieniamy  miejsce, jednak jak co roku mamy dla Was to, co najlepsze - mówi szefowa Sztabu Karolina Miżyńska. - Fantastyczny klimat, wspaniałą, rozgrzewającą muzykę, niepowtarzalne licytacje, moc atrakcji i oczywiście huczne zakończenie- jasne, radosne i jedyne takie Światełko do Nieba.

Na scenie zatańczą i zagrają dla zgierzan CKD Hip-Hop Squad, Scienta, Fit7, Cheerliderki z Gim1, Show Grup z Centrum Styl, MXR & Silver & Mars & Kubinho, NORMALSI, Lilu, DJ Carbo.

 

Więcej informacji można znaleźć na stronach ckd.miasto.zgierz.pl oraz wosp.miasto.zgierz.pl

 

Zobaczcie także: Program Finału XIX WOŚP w Zgierzu!

.