WŁĄCZ RADIO EZG!

POSŁUCHAJ:

ezglogo2

 

Aktualnie nadajemy:

winamp mediap

real

A A A

 

umz zgierz

(fot. Bartosz Rutkowski)

16 listopada wybrani zostali nowi radni i radne Rady Miasta Zgierza. Swoje miejsce utrzymało 10 radnych z poprzedniej kadencji. Najwięcej mandatów - dziewięć - uzyskało Prawo i Sprawiedliwość.

Po raz pierwszy wybory do Rady Miasta Zgierza odbyły się w jednomandatowych okręgach wyborczych.

Zsumowane poparcie dla komitetów wyborczych i liczba zdobytych mandatów:

  1. KW Prawo i Sprawiedliwość - 18,50% - 9 mandatów
  2. KW Platforma Obywatelska RP - 16,00% - 4 mandaty
  3. KWW Jerzego Sokoła - 12,17% - 4 mandaty
  4. KW Inicjatywa Mieszkańców - 10,45% - 2 mandaty
  5. KW Wspólnie dla Zgierza - 10,24% - 1 mandat
  6. KWW Koalicja Obywatelska - 9,29% - 3 mandaty
  7. KWW dr Iwony Wieczorek Wiedza i Skuteczność - 7,23%
  8. KKW SLD Lewica Razem - 5,14%
  9. KWW Geotermia Zgierz - 4,99%
  10. KW Polskie Stronnictwo Ludowe - 3,96%
  11. KW Twój Ruch - 1,33%
  12. KWW Mateusza Mirysa - 0,38%
  13. KW Bezpartyjny Samorząd - 0,17%
  14. KWW Reformatorzy - 0,15%

 

  • Osiedle 650-lecia

Okręg nr 1

Bartosz Janiszewski (KW Platforma Obywatelska RP) - 204 głosy

Jerzy Sokół (KWW Jerzego Sokoła) - 193

Teresa Brandt (KW Prawo i Sprawiedliwość) - 172

Michał Kleszczyński (KW Wspólnie dla Zgierza) - 141

Piotr Królewiak (KWW Geotermia Zgierz) - 91

Justyna Brambor (KW Inicjatywa Mieszkańców) - 60

Michał Kaniowski (KKW SLD Lewica Razem) - 47

Konrad Przybylski (KWW dr Iwony Wieczorek Wiedza i Skuteczność) - 31

Witold Młynarczyk (KW Twój Ruch) - 11

 

Okręg nr 2

Beata Świątczak (KW Platforma Obywatelska RP) - 388

Artur Walczyk (KW Prawo i Sprawiedliwość) - 189

Zbigniew Zapart (KKW SLD Lewica Razem) - 120

Wioleta Misiak (KWW dr Iwony Wieczorek Wiedza i Skuteczność) - 64

Jacek Muras (KW Inicjatywa Mieszkańców) - 56

Józef Pocałuń (KW Wspólnie dla Zgierza) - 45

Marianna Adamczewska (KWW Geotermia Zgierz) - 31

Halina Stachyra (KW PSL) - 26

Marian Słowiński (KWW Jerzego Sokoła) - 20

Mariusz Rybiński (KW Twój Ruch) - 8

 

Okręg nr 3

Krzysztof Wężyk (KWW Jerzego Sokoła) - 331

Łukasz Urbański (KW Prawo i Sprawiedliwość) - 141

Stanisław Giernalczyk (KKW SLD Lewica Razem) - 128

Kamil Michalak (KW Platforma Obywatelska RP) - 107

Anna Chrostek (KW Wspólnie dla Zgierza) - 86

Jolanta Lisiecka (KW Inicjatywa Mieszkańców) - 71

Dariusz Bereżewski (KWW Koalicja Obywatelska) - 47

Przemysław Snita (KWW dr Iwony Wieczorek Wiedza i Skuteczność) - 30

Dariusz Legęć (KW PSL) - 30

Robert Kuśmierek (KWW Geotermia Zgierz) - 21

Sebastian Kominiak (KW Twój Ruch) - 5

 

Okręg nr 4

Tomasz Kupis (KW Platforma Obywatelska RP) - 207

Sławomir Manista (KW Prawo i Sprawiedliwość) - 157

Monika Gering (KW Inicjatywa Mieszkańców) - 143

Ryszard Wille (KWW dr Iwony Wieczorek Wiedza i Skuteczność) - 81

Łukasz Kubiak (KKW SLD Lewica Razem) - 70

Paweł Człapiński (KW Wspólnie dla Zgierza) - 67

Emilia Kotecka (KWW Jerzego Sokoła) - 63

Robert Gazewski (KWW Koalicja Obywatelska) - 56

Remigiusz Fuss (KW PSL) - 20

Mariusz Kaźmierczak (KWW Geotermia Zgierz) - 19

Tomasz Gapiński (KW Twój Ruch) - 17

 

Okręg nr 5

Mirosław Pilarski (KW Prawo i Sprawiedliwość) - 149

Adam Królicki (KW Platforma Obywatelska RP) - 141

Lidia Turała (KW Inicjatywa Mieszkańców) - 124

Krystyna Kryszkiewicz-Kryszczak (KW Wspólnie dla Zgierza) - 108

Grażyna Munik (KWW dr Iwony Wieczorek Wiedza i Skuteczność) - 95

Krystyna Kosmalska (KWW Jerzego Sokoła) - 77

Romuald Michalak (KKW SLD Lewica Razem) - 63

Anna Gabara (KWW Koalicja Obywatelska) - 58

Leszek Andrzejewski (KW PSL) - 47

Jolanta Kubiak (KWW Geotermia Zgierz) - 35

 

Okręg nr 6

Idzi Antczak (KWW Koalicja Obywatelska) - 131

Sylwia Wach-Walkiewicz (KW Prawo i Sprawiedliwość) - 117

Andrzej Czerepok (KW Platforma Obywatelska RP) - 94

Ilona Tulkowska (KWW dr Iwony Wieczorek Wiedza i Skuteczność) - 88

Eugeniusz Szpakowski (KWW Jerzego Sokoła) - 84

Andrzej Zając (KW PSL) - 82

Karol Piech (KW Wspólnie dla Zgierza) - 76

Stanisław Paduszyński (KW Inicjatywa Mieszkańców) - 71

Mariusz Chylewski (KKW SLD Lewica Razem) - 46

Czesław Dulas (KWW Geotermia Zgierz) - 29

Krzysztof Skowroński (KW Twój Ruch) - 24

 

Okręg nr 7

Radosław Gajda (KW Prawo i Sprawiedliwość) - 181

Tomasz Pietrzak (KW Inicjatywa Mieszkańców) - 153

Alina Łęcka-Andrzejewska (KWW dr Iwony Wieczorek Wiedza i Skuteczność) - 141

Robert Bieliński (KW Wspólnie dla Zgierza) - 130

Wojciech Pałys (KW Platforma Obywatelska RP) - 93

Piotr Wyrzykowski (KWW Jerzego Sokoła) - 68

Anna Zdziarska (KWW Koalicja Obywatelska) - 66

Lech Jabłoński (KWW Geotermia Zgierz) - 50

Mirosław Choroś (KW Twój Ruch) - 48

Justyna Romanow-Przybylak (KW PSL) - 43

 

  • Stare Miasto

Okręg nr 8

Grzegorz Leśniewicz (KW Prawo i Sprawiedliwość) - 191

Zdzisław Sobczak (KW Platforma Obywatelska RP) - 136

Grażyna Kurasik (KWW Jerzego Sokoła) - 113

Paweł Wawrzyńczak (KW PSL) - 99

Eugeniusz Jacel (KW Wspólnie dla Zgierza) - 91

Marianna Walczyk (KW Inicjatywa Mieszkańców) - 81

Jolanta Bródka (KWW Koalicja Obywatelska) - 76

Andrzej Żurawski (KWW Geotermia Zgierz) - 36

Filip Szpruch (KWW dr Iwony Wieczorek Wiedza i Skuteczność) - 34

 

Okręg nr 9

Jarosław Pietrzak (KWW Koalicja Obywatelska) - 232

Grzegorz Maciński (KWW Jerzego Sokoła) - 168

Aldona Polańska (KW Prawo i Sprawiedliwość) - 118

Beata Wojciechowska (KW Wspólnie dla Zgierza) - 86

Teodor Kurowski (KW Platforma Obywatelska RP) - 82

Ilona Mrowińska (KWW dr Iwony Wieczorek Wiedza i Skuteczność) - 65

Tadeusz Kaźmierczak (KW Inicjatywa Mieszkańców) - 64

Marek Kuras (KWW Geotermia Zgierz) - 57

Jakub Wawrzyńczak (KW PSL) - 36

Przemysław Stępień (KW Twój Ruch) - 31

 

  • Przybyłów

Okręg nr 10

Rafał Antczak (KW Prawo i Sprawiedliwość) - 204

Edmund Kwiatkowski (KW Inicjatywa Mieszkańców) - 159

Stanisław Nowak (KWW Geotermia Zgierz) - 121

Artur Miśkiewicz (KWW dr Iwony Wieczorek Wiedza i Skuteczność) - 88

Kacper Janas (KW Platforma Obywatelska RP) - 82

Jerzy Nowiński (KWW Koalicja Obywatelska) - 80

Alicja Mróz (KWW Jerzego Sokoła) - 71

Ryszard Forfecki (KW Wspólnie dla Zgierza) - 65

Jacek Kardach (KWW Reformatorzy) - 31

Temistokles Teresiewicz (KKW SLD Lewica Razem) - 23

Teresa Błońska (KWW Bezpartyjny Samorząd) - 19

Maciej Kubiak (KW Twój Ruch) - 19

 

  • Nowe Miasto

Okręg nr 11

Andrzej Piłacik (KWW Jerzego Sokoła) - 220

Michał Linkowski (KW Prawo i Sprawiedliwość) - 158

Jerzy Szaliński (KWW Koalicja Obywatelska) - 150

Kacper Bieniarz (KW Platforma Obywatelska RP) - 104

Szymon Anton (KW Wspólnie dla Zgierza) - 86

Emilia Bujała (KW Inicjatywa Mieszkańców) - 77

Justyna Przywojska (KWW dr Iwony Wieczorek Wiedza i Skuteczność) - 59

Dominik Kozłowski (KW PSL) - 29

Grażyna Doliwa (KW Twój Ruch) - 24

Dariusz Sujecki (KWW Geotermia Zgierz) - 22

 

Okręg nr 12

Aneta Grzelak (KW Prawo i Sprawiedliwość) - 206

Malwina Młynarczyk (KW Platforma Obywatelska RP) - 197

Wojciech Bereżewski (KW Wspólnie dla Zgierza) - 166

Jerzy Nastalczyk (KKW SLD Lewica Razem) - 132

Jerzy Witczak (KWW dr Iwony Wieczorek Wiedza i Skuteczność) - 86

Mirosław Janik (KW Inicjatywa Mieszkańców) - 84

Artur Świstek (KWW Koalicja Obywatelska) - 56

Marcin Bartniak (KW PSL) - 36

Lech Kałuża (KWW Jerzego Sokoła) - 23

Gabriela Wenta (KWW Geotermia Zgierz) - 22

 

Okręg nr 13

Zbigniew Linkowski (KW Prawo i Sprawiedliwość) - 194

Mirosław Kolenda (KW Wspólnie dla Zgierza) - 160

Anna Gontarska (KW Platforma Obywatelska RP) - 109

Agnieszka Uczciwek (KWW Koalicja Obywatelska) - 87

Sławomir Sidwa (KKW SLD Lewica Razem) - 80

Barbara Batkiewicz (KWW dr Iwony Wieczorek Wiedza i Skuteczność) - 76

Remigiusz Pawlak (KW PSL) - 52

Marek Szpruch (KWW Jerzego Sokoła) - 45

Kamila Esslinger (KW Inicjatywa Mieszkańców) - 43

Ryszard Kośka (KWW Geotermia Zgierz) - 23

 

Okręg nr 14

Jakub Filipowicz (KWW Jerzego Sokoła) - 160

Grzegorz Krysiak (KW Prawo i Sprawiedliwość) - 128

Małgorzata Pawlata (KW Platforma Obywatelska RP) - 78

Andrzej Łaszczewski (KWW Koalicja Obywatelska) - 56

Ryszard Paluch (KW Wspólnie dla Zgierza) - 55

Anna Oziębło (KWW Geotermia Zgierz) - 44

Elżbieta Chęcińska (KWW dr Iwony Wieczorek Wiedza i Skuteczność) - 39

Sławomir Pisarski (KKW SLD Lewica Razem) - 28

Dariusz Stasiak (KW PSL) - 23

Zbigniew Podkański (KWW Bezpartyjny Samorząd) - 16

Mariusz Szwedzki (KW Inicjatywa Mieszkańców) - 12

Katarzyna Gapińska (KW Twój Ruch) - 9

 

  • Kurak

Okręg nr 15

Bogusław Stożek (KW Wspólnie dla Zgierza) - 260

Justyna Zielińska (KW Inicjatywa Mieszkańców) - 175

Małgorzata Pigłowska (KWW Jerzego Sokoła) - 145

Piotr Piątkowski (KW Prawo i Sprawiedliwość) - 116

Katarzyna Kupis-Wojciechowska (KW Platforma Obywatelska RP) - 97

Marianna Strugińska-Felczyńska (KWW dr Iwony Wieczorek Wiedza i Skuteczność) - 49

Wiesław Luźniakowski (KKW SLD Lewica Razem) - 39

Przemysław Grzelak (KWW Geotermia Zgierz) - 28

Joanna Szkiela (KWW Koalicja Obywatelska) - 25

Damian Mrozowicz (KW PSL) - 19

 

Okręg nr 16

Andrzej Mięsok (KWW Koalicja Obywatelska) - 171

Jarosław Komorowski (KKW SLD Lewica Razem) - 148

Agnieszka Zgierska-Werner (KW Platforma Obywatelska RP) - 128

Sebastian Urbański (KW Prawo i Sprawiedliwość) - 112

Natalia Pasiecznik (KW Wspólnie dla Zgierza) - 92

Zbigniew Marciniak (KWW Geotermia Zgierz) - 47

Agnieszka Duszkiewicz-Nowacka (KW Inicjatywa Mieszkańców) - 40

Ewa Krzeszowiec (KWW dr Iwony Wieczorek Wiedza i Skuteczność) - 39

Piotr Majewski (KWW Jerzego Sokoła) - 32

Tomasz Olszewski (KW PSL) - 21

Jacek Bieńczak (KW Twój Ruch) - 6

 

  • Piaskowice-Aniołów i Chełmy-Adelmówek

Okręg nr 17

Marek Hiliński (KW Platforma Obywatelska RP) - 283

Krzysztof Kozłowski (KW Prawo i Sprawiedliwość) - 196

Marek Wolski (KWW Koalicja Obywatelska) - 149

Katarzyna Witczak-Graczyk (KW Wspólnie dla Zgierza) - 85

Małgorzata Jaskulska (KW Inicjatywa Mieszkańców) - 66

Mieczysław Jamróg (KW PSL) - 56

Mirosław Słomczyński (KWW Jerzego Sokoła) - 53

Lucyna Prorok (KW Twój Ruch) - 51

Izabela Białek (KWW dr Iwony Wieczorek Wiedza i Skuteczność) - 45

Lech Kunowski (KWW Geotermia Zgierz) - 17

 

  • Proboszczewice-Lućmierz

Okręg nr 18

Marek Sencerek (KW Prawo i Sprawiedliwość) - 254

Paweł Czekalski (KW Platforma Obywatelska RP) - 177

Sławomir Trzciński (KW Wspólnie dla Zgierza) - 68

Krystyna Fluder-Skubisz (KWW Koalicja Obywatelska) - 50

Adrian Wojciechowski (KW PSL) - 44

Tomasz Lewandowski (KWW Jerzego Sokoła) - 41

Agnieszka Hajdenrajch (KW Inicjatywa Mieszkańców) - 33

Anna Kunowska (KWW dr Iwony Wieczorek Wiedza i Skuteczność) - 24

Barbara Majer (KWW Geotermia Zgierz) - 9

Sebastian Mańkowski (KW Twój Ruch) - 8

 

Okręg nr 19

Elżbieta Krzewina (KWW Jerzego Sokoła) - 194

Stanisław Skupiński (KW PSL) - 134

Adam Kowalski (KW Inicjatywa Mieszkańców) - 91

Karol Maśliński (KWW dr Iwony Wieczorek Wiedza i Skuteczność) - 89

Jakub Gawron (KW Prawo i Sprawiedliwość) - 80

Zbigniew Horna (KWW Koalicja Obywatelska) - 50

Bogusława Szczecińska (KW Wspólnie dla Zgierza) - 48

Stanisław Barczuk (KW Platforma Obywatelska RP) - 39

Mirosław Żurawski (KWW Geotermia Zgierz) - 23

Tomasz Moraczewski (KW Twój Ruch) - 4

 

  • Podleśna

Okręg nr 20

Mariusz Forfecki (KW Prawo i Sprawiedliwość) - 162

Aleksander Frach (KW Platforma Obywatelska RP) - 161

Jerzy Łuczak (KWW dr Iwony Wieczorek Wiedza i Skuteczność) - 105

Sławomir Karolak (KKW SLD Lewica Razem) - 42

Janusz Żakowicz (KW Inicjatywa Mieszkańców) - 41

Dariusz Kubiak (KW Wspólnie dla Zgierza) - 30

Julian Kacprzak (KWW Geotermia Zgierz) - 29

Witold Ślawski (KWW Jerzego Sokoła) - 27

Karolina Korczak-Staszewska (KWW Koalicja Obywatelska) - 20

Barbara Kubiak (KW Twój Ruch) - 7

 

  • Rudunki

Okręg nr 21

Jakub Pyrzanowski (KW Inicjatywa Mieszkańców) - 187

Michał Bratus (KW Prawo i Sprawiedliwość) - 167

Zbigniew Bugajski (KWW Jerzego Sokoła) - 138

Wiesław Marciniak (KWW Geotermia Zgierz) - 129

Krzysztof Karasiński (KW Platforma Obywatelska RP) - 125

Andrzej Kulesza (KWW Koalicja Obywatelska) - 59

Radosław Frydrysiak (KW Wspólnie dla Zgierza) - 47

Alicja Krzemieńska-Beker (KWW dr Iwony Wieczorek Wiedza i Skuteczność) - 39

 

Okręg nr 22

Henryka Piekut (KW Inicjatywa Mieszkańców) - 277

Alicja Pelikan (KWW Jerzego Sokoła) - 209

Marek Jurek (KW Prawo i Sprawiedliwość) - 124

Czesław Kluska (KW Platforma Obywatelska RP) - 87

Mateusz Mirys (KWW Mateusza Mirysa) - 78

Ewa Wiaderna (KWW Koalicja Obywatelska) - 67

Maciej Kosmalski (KW Wspólnie dla Zgierza) - 61

Elżbieta Szpruch (KWW dr Iwony Wieczorek Wiedza i Skuteczność) - 58

Paweł Libiszewski (KWW Geotermia Zgierz) - 52

Katarzyna Nicewicz (KKW SLD Lewica Razem) - 40

Janusz Sencerek (KW PSL) - 23

Jarosław Gapiński (KW Twój Ruch) - 3

 

  • Krzywie-Chełmy

Okręg nr 23

Agata Grzelak-Makowczyńska (KW Prawo i Sprawiedliwość) - 316

Stanisława Stefanowicz (KWW Koalicja Obywatelska) - 239

Krzysztof Wieczorek (KW Platforma Obywatelska RP) - 196

Jan Janiak (KWW Geotermia Zgierz) - 98

Ewa Grabowska (KWW dr Iwony Wieczorek Wiedza i Skuteczność) - 73

Włodzimierz Pietrzak (KW Wspólnie dla Zgierza) - 69

Bohdan Zdrojewski (KKW SLD Lewica Razem) - 59

Paweł Jaros (KW Inicjatywa Mieszkańców) - 56

Krzysztof Grzybowski (KWW Jerzego Sokoła) - 45

 

Mapa okręgów wyborczych w Zgierzu:

mapa-okregi-obwody

.