A A A

zgrdebataprzedwybOrganizatorki i organizatorzy projektu "Zgierz Otwarty" zapraszają do udziału w Zgierskiej Debacie Przedwyborczej z kandydatami na prezydenta miasta, która odbędzie się 6 listopada o 17.00 w sali TŚ Lutnia (ul. Łęczycka 2).

Celem debaty jest poznanie poglądów zgierskich kandydatów i kandydatek na prezydenta na kwestie:

1. Przestrzeń publiczna w Zgierzu. Jak zorganizowana i zarządzana jest zgierska przestrzeń publiczna? Czy Zgierz to miasto z uporządkowanym i estetycznym ładem przestrzennym?

2. Kondycja finansowa miasta. Jak odpowiednio zbilansować miejskie wpływy i wydatki? Gdzie należy „ciąć”, gdy brakuje środków, a co doinwestować w przypadku dodatkowych funduszy?

3. Dyskryminacja i walka z nią. Jakie grupy są dyskryminowane w mieście? Jak walczyć z mową nienawiści i praktykami dyskryminacji w przestrzeni publicznej?

16 listopada wybierz świadomie!

Debata przedwyborcza jest częścią realizowanego przez Stowarzyszenie im. A. Gołąba projektu „Zgierz Otwarty”. Projekt jest szeroką kampanią antydyskryminacyjną i edukacyjną prowadzoną na terenie Zgierza. Adresatami większości działań jest społeczność lokalna oraz dzieci
i młodzież, szczególnie dzieci ze szkół gdzie uczęszczają uchodźcy z pobliskiego ośrodka dla uchodźców.

Projekt „Zgierz otwarty” korzysta z dofinansowania w kwocie 172 000 zł, pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG. Więcej o projekcie: http://zgierzotwarty.pl/

.