A A A

aukcjadzielsztuki2014Tegoroczna XV Aukcja Dzieł Sztuki na rzecz Stowarzyszenia Hospicjum im. Jana Pawła II skupiła ponad setkę licytujących 300 dzieł sztuki. Celem aukcji jest budowa ośrodka hospicyjnego i zakup sprzętu medycznego dla hospicjum.

Wydarzenie odbyło się w Spółdzielczym Domu Kultury SEM w Zgierzu. Na tegoroczną licytację prace przekazali: Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi, Stowarzyszenie Plastyków Amatorów przy Łódzkim Domu Kultury, Zespół Państwowych Szkół Sztuk Plastycznych im. T. Makowskiego w Łodzi oraz indywidualni artyści i galerie.

– Z roku na rok obserwuję, że prace przeznaczane na aukcję mają coraz wyższy poziom – mówi Urszula Tomaszewska z łódzkiego Stowarzyszenia Plastyków Amatorów. – Kiedyś miałam wrażenie, że na licytację trafiają prace, które komuś były niepotrzebne, teraz przekazywane są obrazy, które mają reprezentować autorów – dodaje pani Urszula. 

Najmłodszą uczestniczką licytacji była ośmioletnia Helenka Kopeć, która przeznaczyła kieszonkowe na zakup obrazu do swojego pokoju. Niektóre prace tak się spodobały, że licytujący przebijali ich cenę wywoławczą nawet pięciokrotnie.

na podst. www.powiat.zgierz.pl

.