A A A

miedzywojennywernisazStowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich EZG, Muzeum Miasta Zgierza i Stowarzyszenie Tkalnia zapraszają na wernisaż wystawy „Odkryj międzywojenny Zgierz”, który odbędzie się 2 października 2014 r. (czwartek) o 17.00 w Muzeum przy ul. gen. J. H. Dąbrowskiego 21.

Wystawa podsumowuje projekt „Odkrywając międzywojenny Zgierz. Multimedialna mapa miasta, wystawa i film o Janie Świerczu” dofinansowany ze środków Muzeum Historii Polski w Warszawie w programie „Patriotyzm Jutra”.

Celem działań, w których udział brali uczniowie i uczennice zgierskich szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, było przybliżenie okresu dwudziestolecia międzywojennego zgierzanom w nowoczesnych i atrakcyjnych formach, a poprzez przywrócenie pamięci o najważniejszych wydarzeniach i osobach z historii Zgierza wzmocnienie poczucia przywiązania do lokalnej „małej ojczyzny”.

Wernisażowi towarzyszyć będzie premiera filmu „Jan Świercz. Prezydent Międzywojennego Zgierza” z udziałem wnuków Świercza, zrealizowany podczas warsztatów filmowych organizowanych przez Tkalnię. Zaprezentowana zostanie także strona - „oś czasu” MiedzywojennyZgierz.pl.

Wstęp wolny!

.