A A A

dyktando zgierskieStowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich EZG zaprasza na "II Dyktando Zgierskie, czyli otwarty sprawdzian wiedzy ortograficznej". Wydarzenie odbędzie się na pikniku organizowanym przez Klub Młodzieżowy "Akwarium" w Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Zgierzu.

Dyktando skierowane jest do wszystkich mieszkańców naszego miasta - warunkiem uczestnictwa jest wiek powyżej 15 lat. Uczestnicy wezmą udział w dyktandzie w dwóch kategoriach - otwartej oraz VIP.

- Celem dyktanda jest podkreślenie piękna języka polskiego i sprawdzenie stanu wiedzy ortograficznej wśród mieszkańców - mówi Kuba Szymański, koordynator akcji. - Chcemy połączyć przyjemne z pożytecznym i pokazać, że bawić można się również przy użyciu języka i słowa. Tekst, jak przystało na zgierskie dyktando, zawiera także związane z miastem elementy - zapewnia autor dyktanda.

Aby wziąć udział w teście sprawdzającym znajomość ortografii, należy wysłać zgłoszenie na adres mailowy Stowarzyszenia Inicjatyw Obywatelskich EZG (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..pl) do 20 września lub zapisać się bezpośrednio przed rozpoczęciem dyktanda.

.