A A A

lka piknik zgierz

Mnóstwo konkursów z nagrodami, zabawy z animatorami, zwiedzanie Flirta to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekały na mieszkańców Zgierza podczas pikniku "Bezpieczna podróż z Łódzką Koleją Aglomeracyjną" 30 sierpnia na zgierskim dworcu.
Piknik otworzył marszałek Witold Stępień. Imprezę zorganizowano z okazji uruchomienia kolejnego połączenia w ramach Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej. Od 1 września pociągi Flirt będą kursować między Łodzią a Zgierzem.
Podczas pikniku, który tłumnie odwiedzili mieszkańcy Zgierza, można było przekonać się jak komfortowo podróżuje się Łódzką Koleją Aglomeracyjną, dowiedzieć się o zaletach bezpiecznego i ekologicznego podróżowania, nowoczesnymi pociągami po regionie. Można było też spróbować swoich sił na symulatorze deskorolki, czy zrobić sobie zdjęcie w kolejarskiej czapce.
Od września pociągi Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej wyruszą na nowy szlak łączący Zgierz z Dworcem Łódź Widzew. Każdego dnia realizowanych będzie 12 połączeń, których godziny skoordynowane zostały z pociągami do Warszawy, Koluszek, Łowicza i Kutna.


źródło: www.lodzkie.pl 

.