A A A

paka1

Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich EZG zaprasza do udziału w czwartej edycji akcji „Paka dla Uczniaka”. Jej celem jest zebranie artykułów szkolnych dla potrzebujących uczniów ze Zgierza. 24 sierpnia odbędzie się siatkarski finał akcji.

Sierpień to czas przygotowań do roku szkolnego, w tym zakupów książek, zeszytów i innych przyborów niezbędnych do rozpoczęcia nauki. Dla części rodzin jest to trudny moment związany z dużymi wydatkami. Akcja „Paka dla Uczniaka” ma na celu ich wsparcie poprzez przekazanie zgromadzonych wyprawek szkolnych - w trzech dotychczasowych edycjach udało się zebrać 120 paczek.

Zbiórkę będziemy prowadzić w wybranych punktach w Zgierzu:
- 18 i 21 sierpnia, godz. 15.00-17.00, plac Kilińskiego (przy fontannie)
- 19 i 22 sierpnia, godz. 15.00-17.00, Kurak (przy Centrum Zakupów)
- 20 i 23 sierpnia, godz. 15.00-17.00, ul. Witkacego (przy D. H. Sezam)

Jak co roku akcję zakończy siatkarski finał w ogrodzie Miejski Ośrodek Kultury w Zgierzu. Tym razem zapraszamy w niedzielę 24 sierpnia na miniturniej z udziałem 4 drużyn, a będą to: Zgierska Kuźnia Piwna, zespół Artystów i Dziennikarzy, zespół Polityków oraz Zespół Pieśni i Tańca "Boruta"

Oprócz sportowych emocji czekają na Was kolejne atrakcje zaplanowane na niedzielę - oto pełny harmonogram dnia:

14.00 - 15.00 - pokaz filmów z konkursu OGIEŃ W GŁOWIE (sala teatralna MOK)
15.00 - 18.00 - turniej siatkarski z udziałem 4 drużyn: Artystów i Dziennikarzy, Polityków, Zespołu Pieśni i Tańca Boruta oraz Zgierskiej Kuźni Piwnej
16.15 - 17.00 - lekcja tańca Zumby dla chętnych w ogrodzie MOK (prowadzi: Kamila Wierzyńska)
18.00 - zakończenie i podsumowanie akcji
19.00 - koncert zespołu Bandaż Duo
Dodatkowo także: wege-grill przygotowany przez Stowarzyszenie Tkalnia.

A wszystko po to, by uzbierać jak najwięcej plecaków, zeszytów i innych artykułów szkolnych dla potrzebujących dzieciaków ze Zgierza :)

Partnerzy akcji: Miejski Ośrodek Kultury, Miasto Zgierz, Klub AgRafKa, Zgierska Kuźnia Piwna, Stowarzyszenie Tkalnia, "ATENA" usługi - szkolenia - doradztwo, Zespół Pieśni i Tańca „Boruta”.

Patroni medialni: TVP Łódź, TV Centrum Zgierz, Puls Powiatu, WirtualnyZgierz.pl, EZG.INFO.PL, Internetowe Radio Obywatelskie EZG, Radio Łódź.

Wszystkich zainteresowanych wsparciem akcji zachęcamy do kontaktu ze Stowarzyszeniem Inicjatyw Obywatelskich EZG: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub telefonicznie (dane podane w zakładce www.ezg.info.pl/kontakt).

paka dla uczniaka logo

.