A A A

budynek komunalny1 sierpnia odbyło się oficjalne otwarcie nowo wybudowanego bloku komunalnego przy ul. Rembowskiego 30A w Zgierzu. Lokal został wybudowany przez Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Mieszkaniowej przy współudziale Miasta w ramach programu "Moje M - krok po kroku".

To pierwszy od trzydziestu lat tego typu obiekt, jaki powstał na terenie naszego miasta. W trzykondygnacyjnym budynku znajdują się 24 lokalne mieszkalne o powierzchni od 24,5 m2 do 44 m2. Każde mieszkanie wyposażone zostało w łazienkę z prysznicem, wc, umywalką oraz kuchnię z kuchenką elektryczną, piekarnikiem i dwukomorowym zlewozmywakiem.

Ściany lokali wykończone są tynkami gipsowymi i płytami karton-gips. Na betonowych posadzkach znajduje się okładzina PCV bądź dywanowa. Ponadto, wszystkie lokale wyposażone są w światłowodową instalację telefonii stacjonarnej, Internetu oraz tv satelitarnej.

Oferta MPGM skierowana była do najemców mieszkań komunalnych nieposiadających zaległości czynszowych lub osób oczekujących na jego przyznanie. Pierwsi lokatorzy zamieszkają w bloku już w tym tygodniu.

źródło: www.miasto.zgierz.pl 

.