A A A

policja zgierz

Już od 19 lat policjanci obchodzą swoje święto, przypadające na 24 lipca. Funkcjonariusze ze zgierskiej komendy powiatowej w tym roku świętowali dzień później, bo 25 lipca. Powiatowe obchody odbyły się w Zgierzu na Placu Jana Pawła II.

Oprócz tradycyjnych awansów na wyższe stopnie i odznaczeń, nadano także tytuły najlepszych policjantów 2014 roku. Wyróżnienia tym bardziej cenne, ponieważ nadawane policjantom przez ich koleżanki i kolegów z pracy. Tegorocznymi najlepszymi z najlepszych zostali: starszy aspirant Arkadiusz Kaczmarek i aspirant sztabowy Artur Kajanek. Pierwszy z funkcjonariuszy pracuje w zgierskiej komendzie od 1992 r. - od 1999 r. w pionie kryminalnym, gdzie zajmuje się wykrywaniem m. in. zabójstw, rozbojów i wymuszeń.

Drugi z nagrodzonych służbę w „niebieskich szeregach” rozpoczął w 1989 r. Przez wiele lat pracował w Zespole ds. Nieletnich i Patologii, obecnie jest dyżurnym stanowiska kierowania i dowodzenia. Obaj policjanci zostali nagrodzeni przez Wicestarostę Zgierskiego Marcina Karpińskiego i członka Zarządu Powiatu Zgierskiego Wojciecha Budziarskiego wysokiej klasy sprzętem RTV/AGD. W ten sposób, już trzeci rok z rzędu, powiatowe władze dołączyły do wyróżniania tych funkcjonariuszy, którzy przyczyniają się do poprawy bezpieczeństwa w powiecie zgierskim. 

W tym roku oprócz indywidualnych nagród, zgierskie starostwo ufundowało także nowy sprzęt komputerowy, który wraz z końcem lipca trafi do Komendy Powiatowej Policji w Zgierzu. Są to: 7 laptopów, 10 drukarek, czytniki i oprogramowania komputerowe warte 25 tys. zł. 

źródło: www.powiat.zgierz.pl

.