A A A

iwona wieczorek absolutorium

Najważniejszym punktem czerwcowej sesji Rady Miasta Zgierza będzie uchwała w sprawie absolutorium dla Prezydent Iwony Wieczorek. Celem głosowania jest stwierdzenie prawidłowości wykonania budżetu w 2013 roku oraz udzielenie poparcia prezydentowi.

Zapytani o głosowanie przedstawiciele największych klubów radnych - Platformy Obywatelskiej, Prawa i Sprawiedliwości oraz Klubu Jerzego Sokoła, przyznali, że nie mają jeszcze jednoznacznego zdania, a decyzję podejmą na dzień-dwa przed sesją. Najprawdopodobniej przeciwko udzieleniu absolutorium zagłosują radni i radne PO oraz niektórzy radni niezrzeszeni, m. in. Andrzej Mięsok. O wynik głosowania jest jednak spokojny skarbnik miasta Robert Zwierzyński, według którego budżet w 2013 roku został wykonany w należyty sposób.

Fragmenty wypowiedzi Jerzego Sokoła (KRJS), Aleksandra Fracha (PO), Zbigniewa Linkowskiego (PiS) oraz Roberta Zwierzyńskiego (skarbnik Miasta Zgierza):

 (2:45)

W podobnym tonie wypowiada się prezydent Iwona Wieczorek, która otrzymywała absolutorium we wszystkich głosowaniach w tej kadencji. Jak sama przyznaje, bez względu na wynik czwartkowego głosowania, będzie kontynuować swoją politykę budżetową. Warto zaznaczyć, że nieprzyjęcie uchwały o udzielenie absolutorium nie skutkuje poważniejszymi konsekwencjami takimi jak np. ogłoszenie referendum ws. odwołania Prezydenta.

Fragment wypowiedzi Prezydent Miasta Zgierza Iwony Wieczorek:

 (2:17)

50. sesja Rady Miasta Zgierza odbędzie się w czwartek 26 czerwca o godz. 10.00. Zachęcamy do śledzenia relacji na żywo na stronie Gazety Zgrzyt oraz do słuchania audycji Magiel Polityczny właśnie w czwartek o 20.00, w której Adrian Skoczylas podsumuje wynik głosowania nad absolutorium. W programie będzie można usłyszeć także pełne rozmowy z przedstawicielami Urzędu oraz radnymi.
.