A A A

rew plac kilinskiego2

Powoli końca dobiegają prace rewitalizacyjne na placu Kilińskiego w Zgierzu. W audycji "Zgierski Patrol" w Internetowym Radiu Obywatelskim EZG zapytaliśmy mieszkańców naszego miasta o opinie dotyczące nowego wyglądu placu.

Opinie zgierzan i zgierzanek dotyczące placu Kilińskiego są podzielone. Cześci mieszkańców podobają się zmiany, jednak większość zauważa małą ilość zieleni, a co za tym idzie cienia i miejsca do posiedzenia. 

- Plac Kilińskiego mi się nie podoba, jest wszystko zabetonowane. Są ławki, ale drzew nie ma, cienia - mówiła jedna z mieszkanek. - Bardzo mi się podoba, w tej chwili nie ma cienia, ale trudno - za dwa lata już będzie - odpowiadała inna, zwracając uwagę na zagęszczenie krzewów po jednej ze stron: - Przecież one się rozrosną, a gdzie mają się rozrosnąć? Chyba że liczą się z tym, że część wypadnie...

- Mnie się podoba, bardzo, te duże drzewa wycięte, bo chore były. Jak wykończą to będzie cały widok - mówiła kolejna osoba. - Ładnie jest, ciekawie, będzie gdzie usiąść i odpocząć. Były też głosy krytykujące sam remont placu: - Można by było wiele rzeczy innych zrobić aniżeli ten plac. Można to było zrobić ładniej, taniej, efektowniej - rewelacja żadna w porównaniu do innych miast.

Zachęcamy do wysłuchania całego materiału:

 (8:20)

Sondę przeprowadzała Emilia Okupska.

"Zgierski Patrol" w Internetowym Radiu Obywatelskim EZG: premiera - wtorek, 20.00; powtórki: środa, 8.00, czwartek, 10.00, sobota, 16.00.

.