A A A

skupinskiJednym z najgorętszych punktów porządku obrad majowej sesji Rady Miasta Zgierza była uchwała ws. wygaśnięcia mandatu radnego Stanisława Skupińskiego z PSL, który naruszył prawo i jako radny prowadził działalność gospodarczą na terenie dzierżawionym od gminy.

W środowym "Maglu Politycznym" w Internetowym Radiu Obywatelskim EZG Adrian Skoczylas zapytał o komentarz do tej sprawy radnego Andrzeja Mięsoka i redaktorkę Gazety Zgrzyt, Ilonę Majewską.

 

Komentarz Andrzeja Mięsoka, radnego niezrzeszonego 
 (5:28)
Komentarz Ilony Majewskiej, redaktorki Gazety Zgrzyt 
 (2:04)
 
Podczas sesji sam zainteresowany stwierdził, że sprawa wygaszenia jego mandatu zaczęła się wówczas, gdy głośno zaczął krytykować prezydent Iwonę Wieczorek i mówić o nieprawidłowościach w zarządzaniu miastem. Prezydent przez większą część sesji była nieobecna na sali, choć radni mieli do niej dużo pytań, m. in. o to dlaczego podpisała umowę z radnym, która jest przyczyną wygaśnięcia mandatu i ten fakt zatajała przez 3 lata.
Fragment wypowiedzi radnego SKupińskiego podczas sesji RMZ
 (5:49)
Pytania radnych w dyskusji
 (4:08)
Ostatecznie radni nie podjęli uchwały ws. wygaśnięcia mandatu Stanisława Skupińskiego. Teraz w tej sprawie decyzję podejmie wojewoda łódzki.
.