A A A

linia4Od kwietnia pasażerowie zgierskich linii nr 4 i 8 muszą przyzwyczaić się do zmian. Autobusy będą jeździć w odwrotnych niż do tej pory kierunkach. Dzięki temu będą pokonywać swoje trasy o kilka minut szybciej.

(Autobus linii 4 jadący na Przybyłów. Od dziś w tę stronę pojedzie "ósemka").

Linie 4 i 8 mają identyczne trasy, ale ruszają w przeciwne strony. Pierwszym krokiem do roszady było umieszczenie rozkładów jazdy obu linii w jednej zakładce na stronie www.muk.zgierz.pl

Wprowadzona przez Miejskie Usługi Komunikacyjne zamiana kierunków jazdy obu linii została oparta o badania naukowe. - Poruszanie się zgodnie z kierunkiem wskazówek zegara oraz w zgodzie z siłą odśrodkową spowoduje, że czas przejazdu na całej trasie będzie o 3-4 minuty krótszy - zapewnia Adam Kacprzycki, kierownik MUK. - Zaoszczędzone na paliwie pieniądze przeznaczymy oczywiście na nowe wiaty przystankowe - dodaje. 

Mieszkańcy Zgierza wydają się w tej kwestii podzieleni. 50 procent zgierzan jest za bądź przeciw nowemu rozwiązaniu. Druga połowa nie ma zdania, ponieważ nie korzysta z żadnego z tych autobusów. Aby złagodzić nastroje społeczne, władze miasta zapowiedziały, że pasażerowie, którzy pomylą kierunek, w którym chcą jechać, nie będą musieli kasować biletów.

Sprawie przyglądają się już władze Łodzi. Nieoficjalnie mówi się, że tamtejsze MPK chce zamienić numerację tramwajów 16 i 46, aby przyjeżdżały na czas. W tej sprawie zostaną przeprowadzone konsultacje społeczne.

 

.