A A A

 

niebadzzyla13W sobotę 15 marca można było oddać krew w charakterystycznym Krwiobusie Regionalnej Stacji Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi, który pojawił się przy Biurze Poselskim Artura Dunina.

Była to już 13. edycja akcji honorowego oddawania krwi „Nie bądź żyła.. podziel się krwią”, organizowana przez posła wraz z pracownikami biura poselskiego. Dzięki otwartości i odwadze mieszkańców Zgierza i okolic podczas dotychczasowych edycji przekroczona została magiczna granica 100 litrów.

- Jest to akcja, która cieszy się olbrzymią popularnością. Na prośbę mieszkańców Zgierza uruchomiliśmy ją w okresie raz na kwartał. Tak mniej więćej można oddawac krew bez uszczerbku na zdrowiu - mówił poseł Artur Dunin w rozmowie dla Internetowego Radia Obywatelskiego EZG. - Krew jest bardzo potrzebna, ciągle jej brakuje, a krew to życie dla kazdego z nas. I nie wiadomo czy i kiedy ta krew będzie potrzebna nam - zachęcał do udziału.

- Chcę oddać krew dlatego, że mam w świadomości to, że mogę pomóc. Jeżeli kiedyś się okaże, że będą mogła komuś uratować życie, będzie to jeden z najpiękniejszych darów, które będę mogła dać komuś, nie oczekując nic w zamian - powiedziała jedna z uczestniczek akcji krwiodawstwa.

Podczas ostatniej edycji akcji krew oddało 26 osób, dzięki czemu udało się zebrać 12,3 litra krwi.

.