A A A

1 lutego 2014 r. ruszył projekt „Poznaj siłę swojego głosu - Internetowe Radio Obywatelskie EZG” realizowany przez Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich EZG w partnerstwie z Miejskim Ośrodkiem Kultury w Zgierzu. Projekt dofinansowano z Funduszu dla Organizacji Pozarządowych Grantu Blokowego Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy.

swiss 1

Projekt dotyczy stworzenia radia obywatelskiego w Zgierzu oraz realizacji audycji o charakterze społeczno-obywatelskim i kulturalnym począwszy od marca 2014 r. Celem jest wzrost aktywności obywatelskiej zgierzan i zgierzanek, zwiększenie ich wiedzy o samorządzie oraz promocja zainteresowań i sukcesów mieszkańców i mieszkanek Zgierza w różnym wieku.
Wśród działań znajdują się m. in. radiowe relacje na żywo z miejskich imprez plenerowych i sesji Rady Miasta Zgierza, audycje radiowe przygotowywane przez uczniów i uczennice mające na celu promocję zgierskich szkół, a także otwarte spotkania ze znanymi łódzkimi dziennikarzami i dziennikarkami radiowymi. Projekt potrwa do września 2014 r. Całkowity koszt projektu to 137 tys. zł.

 

logo ezgmok zgierzPoczątek lutego to rekrutacja do redakcji Radia. Stowarzyszenie poszukuje osób w wieku 16-35 lat zainteresowanych pracą w radiu i realizowaniem audycji (newsów, reportaży, programów autorskich). Dla członków i członkiń redakcji przewidziano dwa warsztaty przygotowujące do pracy w radiu (dziennikarski i obywatelski) oraz wyjazdowy warsztat integracyjny w maju. Redakcja korzystać będzie z radiowego sprzętu zakupionego w ramach projektu.


Odpowiedzi na pytania udziela koordynator projektu - Adrian Skoczylas (mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.).

 

 

 

.