A A A

beka ze zgierzaNa portalu społecznościowym Facebook pojawiła się strona "Beka ze Zgierza", na której zamieszczane są prześmiewcze wpisy o naszym mieście. Jak się okazuje, jego autorzy sami mieszkają... w Zgierzu.

(zdjęcie pochodzi ze strony "Beka ze Zgierza")

Strona "Beka ze Zgierza" powstała 16 stycznia i w ciągu 4 dni osiągnęła niemal 2 tysiące fanów i fanek. Jej autorzy (używający pseudonimów DrCyckarz, Rico i Benittozapewniają, że "nie chcą nikogo urazić, strona jest tylko dla zabawy" i zachęcają, by "nie brać tego na serio". Zamieszczają humorystyczne wpisy takie jak "W co się bawią dzieci w Zgierzu? W miasto", obrazki "Co leci w zgierskim kinie? Tynk ze ścian" albo "Czemu zgierski autobus otwiera tylko środkowe drzwi? Bo przednie i tylne to już nie Zgierz".

Administratorzy strony przyznają, że mieszkają w Zgierzu i Łodzi. Na stronie pojawiają się różne komentarze: część osób pisze pozytywnie i zamieszcza dodatkowe żarty o mieście, część broni Zgierza i dyskutuje nt. podawanych informacji. Profil dość szybko zyskał dużą popularność, a wpisy i obrazki są udostępniane do coraz szerszego grona użytkowników Facebooka.

 

 

.