A A A

W niedzielę 22 grudnia na wigilijne spotkanie w Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Zgierzu zjechali bardzo wyjątkowi Mikołajowie. Wśród nich byli: Anna Maria Jopek, Antek Smykiewicz, łódzcy judocy, ludzie dobrego serca ze Zgierza i Łodzi.

fot. materiały organizatorów akcji "Zostań Mikołajem" 

Ponad 160 podopiecznych placówki napisało listy do św. Mikołaja, w których zamieścili swoje największe marzenia, a które udało się spełnić. Wszystko to dzięki trzeciej już akcji "Zostań Mikołajem", której inicjatorem jest Mariusz Kozak-Zagozda, pochodzący ze Zgierza, wokalista zespołu FROM'n'Dog. W szukaniu Mikołajów pomagało wiele osób i dzięki temu można mówić o sukcesie, w którym swój udział ma wiele osób.

Fotorelacja z finału akcji 

W niedzielnym wspólnym kolędowaniu wzięli udział Antek Smykiewicz, finalista programu „The Voice of Poland" w 2011 roku, który rockowe aranżacje znanych kolęd wykonał z zespołem Ściana Wschodnia. Pojawiła się także nazwana przez organizatorów Białym Aniołem, znana polska wokalistka, Anna Maria Jopek.

Dzieciaki prosiły o gry, buty, kosmetyki, sprzęt do słuchania muzyki, a dzięki zgierzanom oraz innym ludziom dobrej woli udało się spełnić je wszystkie. Paczki spłynęły nawet z Norwegii, Kanady, Belgii, Niemiec i Austrii.

Czy warto pomagać? - Oczywiście, że warto - powiedziała Edyta Szwalbe, jedna z Mikołajek tegorocznej akcji. - Włączyłam się w to bardzo spontanicznie, by w świętach Bożego Narodzenia odnaleźć prawdziwy sens, radość w innych, a nie tylko wymiar konsumpcyjny jak to często bywa.

To dopiero trzecia akcja, a już widać, ze nabiera tempa i z pewnością w przyszłym roku znów spełnią się wszystkie dziecięce marzenia.

Justyna Zielińska 

 

.