A A A
szlachetna fanatycy"Szlachetna Paczka" to projekt ogólnopolski, mający na celu niesienie pomocy najuboższym rodzinom. W tym roku w edycję w Zgierzu włączyli się także zgierscy kibice Widzewa Łódź.
Wybór "FC Zgierz" padł na pomoc zgierskiej rodzinie, która składa się z matki samotnie wychowującej dwójkę dziec (syn 4 lata, córka 1,5 roku). Rodzina potrzebowała pomocy dosłownie w każdej możliwej kwestii od rzeczy codziennego użytku jak jedzenie, chemia po ubrania, zabawki czy łóżko dla dzieci. Po w miarę szybkiej mobilizacji, w kilka dni udało się zebrać najpotrzebniejsze rzeczy, które miały zostać dostarczone rodzinie.

Relacja z tegorocznej edycji Szlachetna Paczka w Zgierzu

W środę (11 grudnia) dwa wypakowane samochody wraz z członkami FC pojechały zawieźć wszystkie zebrane podarki. Oprócz odzieży, chemii, artykułów spożywczych, w tym słodyczy dla dzieciaków z zebranych funduszy udało się również zakupić tak bardzo upragnione przez mamę i jej pociechy, piętrowe łóżko. Wszystko dostało sprawnie dostarczone, czemu towarzyszyła niezwykła radość kobiety i szczere uśmiechy na twarzach jej pociech.

- Relacja z akcji jest skromna w fotografie, gdyż uznaliśmy, że warunki w jakich mieszkają te osoby, nie są stosownym miejscem to urządzania sobie sesji fotograficznych. Jednego możemy być pewni - był to kawał pożytecznej roboty, bo jak się okazało na miejscu, ludzie mogą mieszkać i żyć w naprawdę ciężkich warunkach - informują kibice. - To uświadomiło nam, że naprawdę warto pomagać, bo kiedyś my sami możemy tej pomocy potrzebować. Dzięki wszystkim którzy przyłączyli się do akcji - nie ma Polski biednej i bogatej. Jest jedna Polska - dodają.

źródło: Zgierscy Fanatycy Widzewa Łódź

 

.