A A A

24 listopada w Spółdzielczym Domu Kultury “SEM” w Zgierzu wolontariusze z rejonu Szlachetnej Paczki Zgierz zorganizowali koncert promomujący akcję i zachęcający mieszkańców do przygotowania świątecznej paczki dla jednej z 38 rodzin włączonych do projektu.

szlachetnapaczka imgp540705

Koncert rozpoczął się o godz. 15. Wystąpili m.in. Piotr Piątkowski Kantata „Majestat życia” z orkiestrą symfoniczną i Agnieszką Yogo Jankowską, zespoły taneczne: Fantazja, Alter Ego, K2-Junior i K2-Kadra oraz  zespół Bezmiar i Agata Baranowska. Między występami wolontariusze prezentowali opisy przykładowych rodzin, którym można pomóc oraz informowali w jaki sposób można włączyć się do projektu.

Szlachetna Paczka pomocą obejmie w tym roku ponad 14 000 rodzin w trudnej sytuacji materialnej w całej Polsce. Jeden z 508 rejonów Szlachetnej Paczki został utworzony również w Zgierzu, gdzie na pomoc oczekuje 38 rodzin ze Zgierza, Strykowa, Aleksandrowa i okolic.

Fotorelacja z koncertu 

Przez ponad miesiąc wolontariusze spotykali się z potrzebującymi w ich domach, by zdiagnozować sytuację, poznać potrzeby i podjąć decyzję o włączeniu do projektu. Na tej podstawie zostały stworzone opisy, które trafiają do internetowej bazy na www.szlachetnapaczka.pl. Tam darczyńca może wybrać rodzinę ze swojej miejscowości i przygotować dla niej mądrą i skuteczną pomoc. Finał XII edycji Szlachetnej Paczki już 7-8 grudnia, to wtedy paczki przygotowane przez darczyńców trafiają do potrzebujących rodzin.

  • Jak zostać darczyńcą?

Darczyńcą może być pojedyncza osoba, rodzina, grupa przyjaciół, znajomych z pracy, klasa, szkoła czy firma lub organizacja.

Wystarczy wejść na www.szlachetnapaczka.pl i w znajdującej się tam bazie wybrać rodzinę potrzebującą pomocy, a następnie przygotować dla niej paczkę, która będzie odpowiedzią na konkretne potrzeby rodziny wymienione w opisie. W trakcie przygotowania paczki dla wybranej rodziny pomocą służy wolontariusz, będący jej opiekunem i znający sytuację rodziny. 7-8 grudnia 2013 paczkę trzeba dostarczyć do magazynu – w zgierskim rejonie Szlachetnej Paczki magazyn będzie się znajdował w Zgierzu przy ul. Cezaka 12. Tego samego dnia wolontariusze przekażą pomoc rodzinom.

Patronat nad Szlachetną Paczką rejonu Zgierz objęła Prezydent Miasta Zgierza Iwona Wieczorek oraz Burmistrz Miasta - Gminy Stryków Andrzej Jankowski.

źródło: Anna Tomczak, Szlachetna Paczka Zgierz

 

.