A A A

logo mauza29 listopada w ramach Kampanii 16 Dni Przeciwko Przemocy ze Względu na Płeć odbędą się warsztaty Projektu Mauża pt. "Otwórz się na zmiany... na lepsze!". Przedstawiamy rozmowę z Agnieszką Strugińską, ekspertką projektu Mauża.

Justyna Zielińska: Mauża bierze udział po raz pierwszy w zgierskiej kampanii "16 Dni", ale to wiąże się z faktem, że jest to projekt bardzo młody. Dlatego zacznijmy od samej idei, która Tobie przyświecała, by zapoczątkować jego istnienie.

Agnieszka Strugińska: Myślą, która zapoczątkowała istnienie projektu "Mauża" były spotkania z klientkami, znajomymi, przyjaciółkami, które w sytuacji kryzysowej wypełnione silnymi i skrajnymi emocjami, traciły realny osąd sytuacji. Ponieważ problem dotykał kobiet - bo to one są istotami emocjonalnymi - pomyślałam, że warto byłoby powołać projekt, gdzie osoba dojrzała, z doświadczeniem, niezaangażowana w sprawę, może pomóc takiej kobiecie poprzez chłodne przyjrzenie się problemowi i zobaczenie nowych możliwości. Dlatego zaprosiłam do współpracy moje serdeczne koleżanki.

J.Z.: Mauża to kilka kobiet z różnorodnymi życiorysami. Jak się odnalazłyście i zbudowałyście swoją grupę?

A.S.: Jesteśmy wszystkie w dość zbliżonym wieku. Zbudowanie profesjonalnego zespołu nie było trudnym zadaniem, ponieważ w momencie, w którym rodził się w mojej głowie projekt - od razu wiedziałam z jakimi osobami chcę współpracować. Zaprosiłam zatem do projektu Kobiety, które znam od wielu lat, a z dwoma z nich współpracowałam na co dzień.

J.Z.: Co zaprezentuje Mauża na warsztatach podczas "16 Dni"? Na co mogą liczyć uczestniczki/uczestnicy warsztatu?

A.S.: W ramach warsztatu, który poprowadzimy 29 listopada, będziemy chciały porozmawiać z uczestniczkami m.in. na temat konstruowania budżetu domowego, zabezpieczania przyszłości finansowej jako filarów poczucia naszego bezpieczeństwa, które pozwolić może na oparcie się przemocy fizycznej lub psychicznej. W drugiej części warsztatu Dorota Pogorzelska zachęci uczestniczki warsztatów do odkrycia pokładów kreatywności jakie drzemią często nieodkryte w każdej z nas, poprzez moduł dotyczący szydełkowania. Zapraszam wszystkie Panie w imieniu całego zespołu Mauży.

J.Z.: Plany Mauży na najbliższą przyszłość?

A.S.: Rozwój projektu poprzez stworzenie fundacji, która mogłaby zająć się pomaganiem kobietom znajdującym się "na zakręcie" oraz prowadzić działania z zakresu edukacji ekonomicznej. Nie zapominamy również o młodych żonach i matkach, które "startują" w dorosłe życie - dla nich przygotowujemy Projekt "Mauża | Młoda Żona i Matka", a dla kobiet, które chcą zostać specjalistkami od finansów osobistych Projekt "Mauża | Kobieta Niezależna". Przed nami dużo pracy, ale nie brakuje nam zapału, ponieważ nasz projekt spotyka się dużą przychylnością i zainteresowaniem.

Zachęcamy do wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach projektu Mauża już 29 listopada w godz. 17.00-20.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Zgierzu (ul. Mielczarskiego 1)

. Zapisy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

 

.