A A A

Kolorowo, wesoło i smacznie było w minioną niedzielę, 20 października, na placu Jana Pawła II w Zgierzu. W blaskach jesiennego słońca odbył się tu, zorganizowany przez Urząd Miasta Zgierza, Jarmark "Smaki Jesieni". Stragany uginały się od przysmaków i rękodzieła.

smaki jesieni

Tłumnie odwiedzającym jarmark zgierzanom wystawcy oferowali produkty tradycyjne: miody, wędliny, chleby, ciasta, jesienne warzywa, przetwory i nalewki. Amatorzy rękodzieła mogli nabyć obrazy, maskotki, wyroby zdobione techniką decoupage, malowane w łowickie wzory skrzyneczki oraz biżuterię. Koło Gospodyń Wiejskich z Proboszczewic, uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. Cezaka w Zgierzu oraz Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Zgierzu oferowali przygotowane własnoręcznie pierogi, smalec, ogórki kiszone, zupy, bigos i ciasta.

Nie zapomniano także o małych mieszkańcach Zgierza. Centrum Kultury Dziecka prowadziło zajęcia plastyczne - wyrabiano na nich arcydzieła z gliny i warzyw. O oprawę muzyczną jarmarku zadbała kapela Zespołu Pieśni i Tańca Boruta, schola dziecięca Melodyjki, a także dzieci ze zgierskich szkół.

źródło: Katarzyna Sendal, Wydział Promocji i Kultury UMZ 

 

 

.