A A A

fundacja takFundacja Twórczy Aktywni zaprasza zgierzan w wieku 50+ do Poradni Obywatelskiej w środy w godz. 14.00-16.00 przy pl. Jana Pawła 19. Seniorom pomogą studenci Wydziału Prawa i Administracji UŁ.

W ramach inicjatywy można zgłosić problem i umówić się na spotkanie również w innym dogodnym terminie telefonicznie lub mailowo:

tel. 512 96 99 12  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i www.tworczyaktywni.org.pl

Wolontariusze, studenci lub absolwenci WPiA UŁ nieodpłatnie pomogą seniorom, którzy mają problem i nie wiedzą jak go rozwiązać, poinformują o możliwych drogach postępowania i przepisach, wyjaśnią niezrozumiałe sformułowania prawno-administracyjne i pomogą  zredagować pisma.

W skomplikowanych sytuacjach będzie można skorzystać z pomocy specjalistów: mediatora, prawnika, psychologa.

- Żadnych rozwiązań nie narzucamy, wspierając szanujemy samodzielność w podejmowaniu decyzji. U nas obowiązują zasady poufności, bezstronności, rzetelności - informuje Jolanta Podwysocka z Fundacji. - Jeśli potrzebujesz pomocy, masz problem, wspólnie zastanowimy się, jak go rozwiązać - zachęca.

logo FIO1d-300x156Zadanie realizowane jest w 2013 roku przez Fundację „Twórczy, Aktywni” w partnerstwie z Gminą Miasto Zgierz przy finansowym wsparciu Ministra Pracy i Polityki Społecznej w ramach Programu Operacyjnego Fundusz Inicjatyw Obywatelskich.

 

.