A A A

logo szlachetna paczkaTrwa rekrutacja na wolontariuszy Szlachetnej Paczki w Zgierzu. Zgłaszać można się do końca września. W ramach akcji przygotowywana jest konkretna pomoc dla danej rodziny.

Liderem rejonu w Zgierzu jest Patrycja Górna. Dołączyć do grupy wolontariuszy można za pośrednictwem strony www.superw.pl. Akcja ma również swój profil na Facebooku.

SuperW to wolontariusz Szlachetnej Paczki, jedna z najważniejszych osób w projekcie. Powinien mieć cechy detektywa, bo prawdziwa bieda często się ukrywa i lekarza, bo dobra diagnoza sytuacji potrzebujących jest trudnym wyzwaniem.

Do Drużyny SuperW są zaproszeni wszyscy, którzy chcą mądrze pomagać. Sama chęć pomagania to jednak za mało – poszukiwane są osoby pełnoletnie, wytrwałe w dążeniu do celu, samodzielne w działaniu i gotowe wejść w trudny świat biedy.W całej Polsce będzie działać ponad 9 tys. wolontariuszy, zorganizowanych w ponad 500 rejonach we wszystkich województwach.

Tylko w 2012 roku Szlachetna Paczka dotarła do 13 tys. rodzin w potrzebie, czyli do ponad 55 tys. osób żyjących w niezawinionej biedzie – osób starszych, samotnych, rodzin dotkniętych chorobą lub niepełnosprawnością, samotnych rodziców i rodzin wielodzietnych. Łączna liczba zaangażowanych w projekt – wolontariuszy, darczyńców i rodzin w potrzebie – sięga 300 tys. osób. 

Szlachetna Paczka w tym roku jest organizowana po raz trzynasty. W pierwszej edycji projektu grupa studentów  z duszpasterstwa akademickiego w Krakowie kierowana przez ks. Jacka Stryczka (dziś prezesa Stowarzyszenia WIOSNA) obdarowała 30 ubogich rodzin.

W 2012 roku projekt organizowany był już w 432 lokalizacjach w całej Polsce przez 7800 wolontariuszy. Szlachetną Paczkę już po raz trzeci przygotował prezydent Bronisław Komorowski z żoną Anną, a także piłkarze Borrussi Dortmund – Jakub Błaszczykowski, Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek, olimpijczycy – Adrian Zieliński i Natalia Partyka oraz wielu artystów i sportowców.

źródło: www.szlachetnapaczka.pl, www.superw.pl 

 

 

.