A A A

14 września miała miejsce już jedenasta edycja akcji „Nie bądź żyła - podziel się krwią”, podczas której Zgierz odwiedził nowoczesny krwiobus. Zebrano 11 litrów krwi.

nie badz zyla 11 02

Po raz kolejny na zaproszenie posła Artura Dunina do naszego miasta przyjechał nowoczesny krwiobus, który co trzy miesiące pojawia się w okolicach parkingu przy restauracji McDonald's. Podczas tej edycji akcji na prośbę Regionalnej Stacji Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa stacjonował godzinę krócej, ponieważ musiał stawić się w stacji przekazać pobraną w Zgierzu krew i już o 14.00 pojawić się na Rynku Manufaktury.

Okres wakacyjny był niestety bardzo problematyczny dla stacji krwiodawstwa w Łodzi ponieważ zapasy krwi bardzo szybko topniały, operacje planowe musiały być przesuwane, a kolejnych poszkodowanych w wypadkach przybywało. Krwiobus jest więc wykorzystywany do granic możliwości.

Fotorelacja z akcji 

- Mimo, że możliwość poboru krwi została skrócona o godzinę, chętnych nie brakowało – informuje Piotr Ogrodowczyk, asystent posła Dunina, współorganizator akcji. - Praktycznie cały czas były wszystkie leżanki zajęte, a momentami przed krwiobusem stała niewielka kolejka.

Tym razem zarejestrowało się 27 osób, krew zaś oddały 24 osoby, co daje około 11 litrów. - Po 13.00 zgłosiło się jeszcze kilka osób, ale niestety nie było już możliwości oddania krwi - mówi Piotr Ogrodowczyk. - Również tym osobom serdecznie dziękujemy, zadeklarowały one swój udział w kolejnej edycji akcji w grudniu - dodaje.

źródło: Biuro Poselskie Posła Artura Dunina 

 

.