A A A

umz 3a5 września władze Zgierza, Gminy Zgierz, Aleksandrowa Łódzkiego oraz Strykowa podpisały porozumienie w sprawie kursowania międzygminnej komunikacji autobusowej łączącej Aleksandrów Łódzki, Zgierz i Stryków. Regularne kursowanie linii nr 3A rozpocznie się 1 października. 

(fot. UMZ)

W trakcie spotkania w Urzędzie Miasta Zgierza Starosta Zgierski Krzysztof Kozanecki, Wicestarosta Marcin Karpiński oraz Prezydent Miasta Zgierza Iwona Wieczorek podpisali umowę o udzielenie pomocy finansowej, w formie dotacji celowej przekazywanej przez Starostwo Powiatowe w Zgierzu na rzecz Gminy Miasto Zgierz, na organizację połączenia. 

Po podpisaniu wszystkich dokumentów przedstawiciele władz zgodnie wyrazili zadowolenie z podpisania porozumienia i uruchomienia połączenia, gdyż ułatwi ono komunikację wewnątrz powiatu i umożliwi mieszkańcom znalezienie zatrudnienia w zakładach zlokalizowanych na jego terenie.

Linia obsługiwana będzie autobusami zgierskiej komunikacji miejskiej. W okresie początkowym realizowanych będzie 7 kursów dziennie (po dwa w godzinach rannych, popołudniowych i nocnych oraz jeden w godzinach południowych). Odjazdy autobusów dostosowane będą do godzin pracy zakładów znajdujących się w strefach ekonomicznych w Strykowie.

Szczegóły funkcjonowania międzygminnej linii 3A.

źródło: Wydział Promocji i Kultury UMZ 

 

.