A A A

21 sierpnia podpisano umowę w sprawie Wspólnego Biletu Aglomeracyjnego. To wspólny projekt Urzędu Miasta Łodzi, Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego, Przewozów Regionalnych oraz Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej.

biletaglomeracyjny

fot. lodzkie.pl

To dobra wiadomość dla osób pracujących lub uczących się w Łodzi, a mieszkających w sąsiednich miejscowościach i podróżujących różnymi środkami komunikacji.

Wspólny Bilet Aglomeracyjny to możliwość kupna od 1 września 2013 r. biletów – na razie tylko miesięcznych - uprawniających do przyjechania z dowolnej stacji w trzech strefach województwa łódzkiego do dowolnej stacji w Łodzi, a następnie kontynuowania podróży dowolnym autobusem lub tramwajem łódzkiego MPK.

Cena takiej migawki jest niższa niż suma cen kupowanych osobno pojedynczych biletów kolejowych i MPK.

Województwo łódzkie zostało podzielone na trzy strefy:

  • Strefa A – Miasto Łódź
  • Strefa B – Strefa A plus stacje i przystanki osobowe: Pabianice, Smardzew, Zgierz, Zgierz Północ, Chechło, Glinnik, Glinnik Wieś, Jedlicze Łódzkie;
  • Strefa C – Strefa A i B plus stacje i przystanki osobowe: Bedoń, Grotniki, Justynów, Kolumna, Swędów, Chociszew, Gałkówek, Stryków.

W sprzedaży prowadzonej przez kasy Przewozów Regionalnych dostępne będą bilety normalne i ulgowe. Przez pierwsze miesiące bilet będzie miał formę papierową, ale trwają prace nad jego wersją elektroniczną.

Od 15 czerwca 2014 r. Wspólny bilet Aglomeracyjny będzie obejmował również przejazdy pociągami Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej oraz zostanie rozszerzony zasięg jego obowiązywania.

W przyszłości planowane jest objęcie Wspólnym Biletem Aglomeracyjnym wszystkich środków komunikacji publicznej w województwie łódzkim.

 

 

.