A A A

ul AsnykaMimo trwających wakacji i sezonu urlopowego na terenie miasta realizowanych jest szereg inwestycji infrastrukturalnych. Część ulic została przebudowana, trwają prace przy budowie kilku dróg, a niektóre z miejskich arterii zyskają nową kanalizację deszczową.

(na zdjęciu: ul. Asnyka, fot. UMZ) 
W pierwszej połowie sierpnia zakończył się remont ulicy Asnyka na odcinku od ulicy Rembielińskiego do ulicy Bardowskiego. W jego ramach, za kwotę ok. 28 tys. zł, utwardzono nawierzchnię drogi i położono nową nakładkę asfaltową, a także przebudowano chodnik.

Nową nawierzchnię zyskały także ulice ks. S. Suchowolca na os. 650-lecia oraz ulica Świercza na Rudunkach. Obydwie drogi zostały utwardzone, a następnie położono na nich asfalt. Koszt remontu ul. Suchowolca to ok. 106 tys. zł, a ul. Świercza blisko 25 tys. zł.

W sierpniu ruszył II etap budowy ul. Zawiszy Czarnego. W jego ramach wykonana zostanie kanalizacja deszczowa i wybudowana droga na odcinku od ul. Łagiewnickiej do ul. Letniej. Trwają także prace na ulicy Żytniej. W ramach III etapu budowy drogi wykonywany jest kanał deszczowy na odcinku od ul. Polnej do końca ulicy Żytniej. Trwa również budowa kanalizacji deszczowej na odcinku od rzeki Bzury do ul. Mireckiego (prace prowadzone w Parku Miejskim oraz na ul. Barlickiego w kierunku ul. Piłsudskiego).

Ponadto, rozpoczęła się realizacja projektu pn. "Uzupełnienie brakujących elementów uzbrojenia technicznego terenu inwestycyjnego Parku Przemysłowego Boruta Zgierz", w ramach którego wykonana zostanie kanalizacja sanitarna i deszczowa na odcinku od ronda Sybiraków przez ulice Konstantynowską i Sokołowską do ul. Benzantronowej.

To jeszcze nie wszystkie inwestycje drogowe, których realizację w tym roku zaplanował Urząd Miasta Zgierza. Kilka remontów rozpocznie się jesienią.

źródło: Katarzyna Sendal, Wydział Promocji i Kultury UMZ 

 

 

.