A A A

Linia 6W związku z planowaną przebudową ulic Rojnej, Grabieniec i Lnianej w Łodzi, od dnia 10 sierpnia 2013 roku zmianie ulegnie trasa linii autobusowej nr 6.

Zmiany dotyczą przejazdu z pętli Dworzec Łódź-Kaliska: do skrzyżowania Szczecińska / Rąbieńska bez zmian, następnie Szczecińska, Aleksandrowska, Kaczeńcowa i dalej stałym przebiegiem trasy do pętli na osiedlu 650-lecia w Zgierzu.

Zmiana obowiązuje w obu kierunkach. Autobusy linii nr 6 zatrzymywać się będą na stałych przystankach oraz na dodatkowo wyznaczonych, na trasie tymczasowej:
w kierunku osiedla 650-lecia w Zgierzu:

  • Szczecińska/Rojna - przystanek tymczasowy
  • Szczecińska/Aleksandrowska - przystanek komunikacji nocnej

w kierunku Dworca Łódź-Kaliska:

  • Aleksandrowska/Rydzowa - przystanek komunikacji dziennej
  • Szczecińska/Aleksandrowska - przystanek komunikacji nocnej
  • Szczecińska/Rojna - przystanek tymczasowy

Zakończenie prac remontowych na tym odcinku planowane jest do końca roku 2013.
Od dnia 12 sierpnia rozpoczynają się roboty budowlane związane z budową kanalizacji sanitarnej i deszczowej w okolicach ronda Sybiraków i ulicy Konstantynowskiej. Od dnia 16 sierpnia ulegnie zmianie trasa linii autobusowej nr 6 i 3. Trasa linii autobusowej nr 6 w kierunku Łodzi prowadzić będzie od ulicy Popiełuszki, ulicą Łódzką, Zgierską, Okulickiego, Okręglik, Sianokosy do ulicy Szczecińskiej i dalej po zwykłej trasie, zmiany obowiązują w obu kierunkach. Przystanki tymczasowej znajdować się będą na ulicy Okulickiego/Zgierska i Sianokosy. Trasa autobusu linii nr 3 prowadzić będzie od przystanku Śniechowskiego/Rondo na tymczasową pętlę na ulicy Struga przy Kolorowej.

Prace remontowe na ulicy Konstantynowskiej potrwają około miesiąca.
 

 www.muk.zgierz.pl/

.