A A A

Powstanie Warszawskie1 sierpnia 2013 roku mija 69. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Hołd powstańcom oddadzą również zgierzanie i zgierzanki.

Biorąc pod uwagę znaczenie zrywu powstańczego dla tożsamości patriotycznej, nas Polaków, Miasto Zgierz przystępuje do ogólnopolskiej akcji mającej na celu oddanie hołdu powstańcom. Pamiętajmy o tym, że powstanie warszawskie nie było lokalnym bojem o Warszawę, lecz wspólną walką całego Narodu o wolną i demokratyczną Polskę. 

W związku z powyższym 1 sierpnia 2013 r. zostaną wywieszone flagi narodowe na budynku Urzędu Miasta Zgierza, a o godz. 17.00, tak jak w Warszawie, odezwą się syreny. 

W tym dniu o godz. 18.00 w Kościele Farnym pw. św. Katarzyny w Zgierzu (pl. Jana Pawła II) odprawiona zostanie msza św. w intencji powstańców warszawskich i wszystkich uczestników akcji "Burza". 

- Apeluję do Mieszkańców Miasta Zgierza, by w rocznicę godziny "W”, o godz. 17.00, przystanęli na minutę oddając w ten sposób hołd poległym w powstaniu i wzięli udział we mszy św. - zachęca Prezydent Miasta Zgierza, Iwona Wieczorek.

źródło: Elżbieta Sakiewa, Wydział Promocji i Kultury UMZ 

 

.