A A A

chmielewski instParafia farna św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Zgierzu ma nowego proboszcza. 7 lipca podczas mszy św. odbył się obrzęd wprowadzenia na ten urząd ks. Andrzeja Chmielewskiego.

(fot. Piotr Kowalczyk)

Liturgia rozpoczęła się procesją z plebanii do kościoła. Po przybyciu do świątyni dziekan dekanatu zgierskiego ks. kan. dr Andrzej Blewiński odczytał dekret abpa Marka Jędraszewskiego o ustanowieniu nowego proboszcza parafii farnej w Zgierzu. Później ks. Chmielewskiego powitali przedstawiciele wspólnoty parafialnej, a ks. Blewiński wręczył symboliczne klucze do świątyni. 
Eucharystia rozpoczęła się odśpiewaniem hymnu do Ducha Świętego. Dziekan odebrał od nowego proboszcza wyznanie wiary i przysięgę wiernego wypełniania urzędu. Po komunii świętej, w podziękowaniu za nowego proboszcza, wierni odśpiewali Te Deum. W liturgii uczestniczyli m.in. ks. Zdzisław Sudra, ks. Krzysztof Kołodziejczyk, wikariusze zgierskich parafii, poseł Marek Matuszewski oraz prezydent Zgierza Iwona Wieczorek
Ks. kan. Andrzej Chmielewski przyszedł do parafii św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Zgierzu po 9 latach pracy w par. św. Wojciecha w Dobroniu. Parafianie z Dobronia mówią o nim krótko - "Przyjaciel". Dlatego na uroczystą instalację przyjechali do Zgierza autokarem - z ks. Damianem Czerwińskim i wójtem gminy Dobroń Robertem Jarzębakiem. W latach 1991-1998 był wikariuszem w parafii Matki Bożej Dobrej Rady. W parafii farnej w Zgierzu zastąpił ks. Mirosława Benedykta Strożkę, który był tu proboszczem od 1990 roku.

źródło: Piotr Kowalczyk, Radio Plus Łódź, www.archidiecezja.lodz.pl 

 

.