A A A

maszglosRada Organizacji Pozarządowych Miasta Zgierza przystąpiła do programu „Masz Głos, Masz Wybór” Fundacji im. S. Batorego. Koordynatorzy i koordynatorki akcji będą promować wykorzystanie inicjatywy lokalnej w akcji „Działamy w Zgierzu”.

Inicjatywa lokalna to narzędzie, dzięki któremu mieszkańcy i władze miasta mogą wspólnie realizować zadania własne gminy. Integruje społeczność i pozwala organizować wydarzenia jednorazowe (np. festyn), cykliczne (ciekawe zajęcia w domu kultury) czy stworzyć coś namacalnego (np. zbudować parking). Rada Miasta Zgierza przyjęła regulamin zgłaszania i korzystania z inicjatywy lokalnej w kwietniu 2012 r.

inicjatywa lokalnaAkcja „Działamy w Zgierzu” ma na celu promować wykorzystanie inicjatywy lokalnej i edukować w zakresie zgłaszania i realizacji projektów we współpracy z miastem. Koordynatorzy i koordynatorki będą wspólnie z mieszkańcami i mieszkankami Zgierza badać ich potrzeby oraz wypracowywać pomysły, które mogą zostać zrealizowane za pomocą inicjatywy lokalnej. Trzy serie spotkań warsztatowych ze zgierzanami i zgierzankami odbędą się we wrześniu i październiku. W listopadzie zadaniem mieszkańców będzie zgłoszenie do Urzędu Miasta Zgierza opracowanych podczas spotkań pomysłów na działania. Pomogą im w tym koordynatorzy ze strony Rady Organizacji Pozarządowych.

ropmzJuż 20 czerwca (czwartek) o 17.30 w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej im. B. Prusa (ul. Łódzka 5) odbędzie się spotkanie organizacyjno-informacyjne na temat projektu i inicjatywy lokalnej. Zapraszamy wszystkie osoby, które chcą współpracować z Radą Organizacji Pozarządowych na spotkanie i do kontaktu:Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Więcej informacji na stronach: www.maszglos.pl oraz www.radazgierz.pl

 

 

 

 

 

.