A A A

mdk logo4Rada Rodziców MDK organizuję w środę 19 czerwca 2013 r. o godz. 14.00 "Tour de MDK", czyli przejazd rowerowy spod siedziby MDK w Zgierzu ulicami Zgierza z metą pod siedzibą Starostwa Zgierskiego.

Jest to protest rodziców w obronie Młodzieżowego Domu Kultury, który otrzymuje od władz powiatu zgierskiego coraz mniejsze fundusze na swoją działalność. Rajd rowerowy nawiązuje do organizowanych przez Starostwo Powiatowe zawodów kolarskich "Tour de Powiat". - Chcemy zwrócić uwagę na to, że na takie imprezy są przeznaczane pieniądze budżetowe, a nasz Dom Kultury jest w systematyczny sposób powoli likwidowany poprzez zmniejszanie funduszy - mówią rodzice podopiecznych MDK. - Zapraszamy wszystkich, którym nie jest obojętny los MDK-u.

Jeśli nie jesteś rowerzystą wesprzyj rajd w jakikolwiek sposób - jedź samochodem w kolumnie za rowerzystami bądź przybądź w dowolny sposób pod siedzibę Starostwa Powiatowego w Zgierzu (ul. Sadowa 6a). O godz. 15.00 w tym miejscu planowane jest złożenie petycji do Zarządu o zwiększenie budżetu MDK umożliwiającego dalsze funkcjonowanie placówki.
Dyrektor MDK Jadwiga Wlaźlińska mówiła o sytuacji MDK w programie Telewizji Centrum.

źródło: Rada Rodziców przy MDK w Zgierzu 

 

 

.