A A A

dnizgierza2013 1021Mimo niesprzyjającej pogody i nawałnicy, jaka przeszła nad Zgierzem, mieszkańcy tłumnie uczestniczyli w Święcie Miasta, które w dniach 1-2 czerwca 2013 r. odbyło się na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.

(fot. Dariusz Zakrzewski) 

Program imprezy był na tyle zróżnicowany, że każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Dla najmłodszych wystąpiła Majka JeżowskaAfromental żywiołowym koncertem poderwał do zabawy młodzież, a Budka Suflera zagrała swe największe przeboje dla starszej publiczności. Na scenie oprócz gwiazd zaprezentowali się także zgierscy wykonawcy: nastoletnia akordeonistka Natalia Kowalska, Schola dziecięca "Melodyjki", "Sposób na Nudę", "Metamorfoza" oraz zespół taneczny "Topolinki". Imprezie towarzyszył jarmark handlowy, nie zabrakło również wesołego miasteczka.

Fotorelacja z koncertów 

Święto Miasta Zgierza to jednak nie tylko koncerty, lecz także szereg innych wydarzeń. Jednym z nich była, zorganizowana przez Harcerski Klub Ratowniczy "ADRENALINA", próba pobicia rekordu Polski w prowadzeniu nieprzerwanej resuscytacji krążeniowo-oddechowej. Ustanowiony w sobotę rekord wyniósł 11 godzin i 19 sekund. Kolejną atrakcją była możliwość sprawdzenia wiedzy z zakresu ortografii w zorganizowanym przez Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich EZG "I Dyktandzie Zgierskim". Najlepszą znajomością zasad pisowni wykazali się: w kategorii otwartej Agata Tabaszewska, tegoroczna maturzystka SLO im. R. Traugutta, a w kategorii VIP Witold Świątczak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury w Zgierzu. Zaś amatorzy aktywności na świeżym powietrzu mogli wziąć udział w II Zgierskim Marszu Nordic Walking "Droga do zdrowia", który zorganizowany został przez Zgierski Uniwersytet Trzeciego Wieku w Parku Miejskim.

Obchody tegorocznego Święta Miasta połączone były z Miejskim Dniem Dziecka. Z tej okazji Centrum Kultury Dziecka przygotowało szereg atrakcji: m.in. warsztaty kulinarne, rodzinny turniej gier planszowych, spektakle teatralne, malowanie buzi, puszczanie baniek mydlanych, pokazy cyrkowca.

Drugi dzień obchodów upłynął pod znakiem zdrowia i muzyki. Na placu Jana Pawła II odbył się VIII JARMARK ZDROWIA "Lecz się w Zgierzu", natomiast w Parku Kulturowym Miasto Tkaczy piknik w ramach Tygodnia Akademii Orange oraz zamknięcie projektu Wolne Muzeum Sztuk Ulicznych w Zgierzu. W trakcie imprezy wszyscy zainteresowani mogli wziąć udział w warsztatach bębniarskich z grupą City Bum Bum, a dzieci w grach i zabawach przygotowanych przez CKD. Po południu w murach Miasta Tkaczy rozbrzmiewały rockowe i nie tylko rockowe rytmy - związani ze Zgierzem muzycy zaprezentowali materiał nagrany na płycie "Muzyczny Zgierz. MuZgi 2013".

źródło: Katarzyna Sendal, www.miasto.zgierz.pl 

 

.