A A A

logo szlachetna paczkaTrwa nabór liderów Szlachetnej Paczki 2013. W zeszłym roku dzięki temu projektowi udało się pomóc aż 652 rodzinom w województwie łódzkim. Zostań koordynatorem akcji w Zgierzu - rekrutacja trwa do 20 czerwca!

Kierują się ideałami, niosą pomoc najbardziej potrzebującym, czasem walczą z wiatrakami. Z determinacją zmieniają świat na lepsze. W zamian otrzymują uśmiech, łzy szczęścia i dozgonną wdzięczność. Teraz i Ty możesz do nich należeć. Trwa nabór liderów Szlachetnej Paczki 2013!

Lider to osoba, która buduje zespół wolontariuszy, koordynuje ich pracę a przede wszystkim dba o jak najlepszą i najmądrzejszą pomoc. Pod jego okiem wolontariusze spotykają się z rodzinami, ankietują je i włączają do projektu w rejonie. Ponadto, aby pomoc była mądra i skuteczna, organizuje również zaplecze logistyczne potrzebne do realizacji projektu.
W zamian za to Szlachetna Paczka oferuje szeroki zakres szkoleń i rozwój kompetencji oraz szansę na sprawdzenie się w działaniu niosąc mądrą pomoc.

- Szukamy ludzi odpowiedzialnych, pragnących pomagać i realnie zmieniać swoje otoczenie, potrafiących pracować w grupie i organizować pracę innych osób- mówi ks. Jacek WIOSNA Stryczek, inicjator projektu

-Tak naprawdę każdy, kto potrafi dostrzec problemy innych jest potencjalnym liderem – mówi Natalia Iwasieczko, koordynator projektu Szlachetna Paczka w województwie łódzkim – A są oni dla nas bardzo ważni – gdy nie będzie lidera rejon nie powstanie, a tym samym rodziny nie otrzymają od nas potrzebnej im pomocy – dodaje.

To już XIII edycja projektu, który jednoczy kilkaset tysięcy osób każdego roku. To siła wspólnego działania i celu, którym jest realna zmiana życia konkretnych rodzin, żyjących w biedzie i zapomnieniu w każdym mieście.

W tym roku Szlachetna Paczka zagości samodzielnie w Zgierzu po raz pierwszy. Do tej pory był on częścią rejonu ozorkowskiego. W tej edycji jest to już samodzielnie działający obszar. Dotychczas projekt objął swoją pomocą aż 652 rodziny w całym województwie, angażując do tego 413 wolontariuszy i liderów.

Rekrutacja liderów SZLACHETNEJ PACZKI  2013 trwa do 20 czerwca. Wystarczy wejść na stronę www.superw.pl i uzupełnić formularz.

źródło: Michał Rydz, koordynator na województwo łódzkie 

 

.