A A A

Rekord RKOHarcerski Klub Ratowniczy "ADRENALINA" wspólnie z mieszkańcami Zgierza ustanowił podczas Święta Miasta Zgierza nowy rekord Polski w najdłuższej i nieprzerwanej resuscytacji krążeniowo oddechowej. Obecnie wynosi on 11 godzin i 19 sekund.

- Postanowiliśmy pobić rekord Polski w resuscytacji krążeniowo- oddechowej, aby pokazać mieszkańcom Zgierza i okolic, że jest to łatwe i może podtrzymać komuś życie aż do przyjazdu zespołu ratownictwa medycznego - informuje Marta Satoła z HKR "Adrenalina". - Należy pamiętać o tym, że nigdy nie możemy być pewni, czy taka umiejętność się nam nie przyda.

Poprzedni rekord - ustanowiony 23 maja w Słupsku - wynosił 10 godzin, 27 minut i 50 sekund.

Fotorelacja z bicia rekordu Polski na hali MOSiR 

Harcerski Klub Ratowniczy „Adrenalina” powstał w 2007 r. z inicjatywy ratownika medycznego, instruktora harcerskiego phm. Dariusza Wójcika. „Adrenalina” zrzesza 2 grupy młodzieży, Harcerski Klub Ratowniczy od 16-18 roku życia i grupę starszą czyli Harcerską Grupę Ratowniczą. Założenie klubu miało na celu propagowanie zdrowego trybu życia oraz nauki udzielania pierwszej pomocy wśród młodzieży.

AdrenalinaCzłonkowie „Adrenaliny” ukończyli specjalne kursy podstaw pierwszej pomocy tzw. Wędrownicze Kursy Pierwszej Pomocy. Przynależność do klubu obudziła w młodzieży chęć propagowania idei „nieść chętną pomoc bliźnim…”. Po ukończeniu kursu, harcerze uczestniczyli w wielu zabezpieczeniach medycznych w Zgierzu oraz na terenie całego Województwa Łódzkiego. Członkowie "Adrenaliny" ciągle rozwijają się i chętnie biorą udział w wielu przedsięwzięciach m.in. w biciu rekordu Guinnessa w liczbie pomiarów ciśnienia, który miał miejsce w C.H. Manufaktura oraz szkoleniu w szkołach podstawowych, nauczycieli, pracowników zgierskich urzędów. Na wielu imprezach, w których biorą udział dają możliwość uczestniczenia w warsztatach dotyczących resuscytacji, a także przygotowują pokazy udzielania pierwszej pomocy w nagłych przypadkach.

 

 

.