A A A


(fot. Iza Klimek)


W niedzielę 26 września odbył się charytatywny koncert „Szansa dla Amelki” zorganizowany przez Spółdzielczy Dom Kultury „SEM” oraz Towarzystwo Śpiewacze „Lutnia”. W koncercie wystąpił chór „Lutnia”, Ania Paszkowska oraz zespoły taneczne SDK „SEM” – Mała Fantazja, Fantazja, Iskierki, Codex, K2-Junior, K2-Kadra, Pik-Pok i Akme. Dochód ze sprzedaży biletów zostanie przeznaczony na leczenie Amelii.

Przypomnijmy - Amelia urodziła się 9 maja 2009r. Prawdopodobnie na skutek długiego i ciężkiego porodu cierpi na hipotonię i hipoplazję nerwu wzrokowego. Jest niewidoma, ma zachowane tzw. poczucie światła. Nadzieją jest transplantacja komórek macierzystych, którą można przeprowadzić jedynie w Chinach.

Justyna, mama Amelii, przez wiele lat tańczyła w zespole „Fakt”, kilka lat temu również występowała w koncercie charytatywnym.

Mieszkańcy Zgierza nie zawiedli. Mimo dwóch innych imprez odbywających się w tym samym dniu, zjawili się w sali Towarzystwa Śpiewaczego „Lutnia” i wypełnili ją po brzegi.

Rodzice Amelii za pośrednictwem naszego serwisu pragną gorąco podziękować organizatorom koncertu, wszystkim występującym dzieciom oraz ludziom dobrej woli, którzy przyszli na koncert.

W naszej galerii fotorelacja z koncertu!

.