A A A

Dyktando1 czerwca o 16.00 podczas Święta Miasta Zgierza odbędzie się I Dyktando Zgierskie - otwarty sprawdzian wiedzy ortograficznej 2013. Wydarzenie na małej hali MOSiR organizuje Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich EZG.

I Dyktando Zgierskie skierowane jest do wszystkich mieszkańców naszego miasta - warunkiem uczestnictwa jest wiek powyżej 15 lat. 

- Celem dyktanda jest podkreślenie piękna języka polskiego i sprawdzenie stanu wiedzy ortograficznej wśród mieszkańców - mówi koordynator wydarzenia, Jakub Szymański, mistrz ortografii powiatu zgierskiego. - Chcemy połączyć przyjemne z pożytecznym i pokazać, że bawić można się również przy użyciu języka. Ponieważ dyktando odbędzie się przy okazji Święta Miasta Zgierza, jego tekst będzie miał oczywiście zgierski charakter.

Aby wziąć udział w teście sprawdzającym znajomość ortografii, należy wysłać zgłoszenie na adres mailowy Stowarzyszenia Inicjatyw Obywatelskich EZG (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) do 29 maja.

 

.