A A A


Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich EZG jest koordynatorem projektu „Klucz do równości – nie wykluczaj.
Debata młodzieżowa i konferencja nt. przeciwdziałania wykluczeniom społecznym ze względu na płeć, orientację seksualną, wyznanie, kolor skóry, niepełnosprawność i biedę” dofinansowanego ze środków UE z programu Młodzież w Działaniu.

Już 18 października w Miejskim Ośrodku Kultury w Zgierzu odbędzie się debata młodzieżowa, w której wezmą udział uczniowie zgierskich szkół ponadgimnazjalnych oraz studenci uczelni wyższych. Młodzież biorąca udział w debacie będzie pracowała metodą warsztatową pod okiem eksperta w każdym module tematycznym, przygotuje miniprezentację, którą przedstawi na podsumowaniu debaty. Będzie to również punktem wyjścia podczas konferencji w dniu 19 października, która także odbędzie się w ośrodku MOK-u. Jest ona otwarta dla szerokiego grona zainteresowanych tematyką przeciwdziałania wykluczeniom, podczas konferencji odbędą się wystąpienia ekspertów i krótkie panele dyskusyjne otwarte dla wszystkich gości.

Drugi dzień został skonstruowany tak, by wzięli w nim udział dorośli, którzy mają do czynienia z wykluczeniem w miejscach, gdzie pracują – mówi koordynatorka projektu, Ilona Majewska – albo po prostu chcą pogłębić swoją wiedzę, wymienić się doświadczeniami.

     

Wszystkie osoby mogą zgłaszać swoją chęć wzięcia udziału mailowo pod adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. podając imię i nazwisko, miejsce zatrudnienia, oraz obszar zainteresowania tematem wykluczenia.


„Klucz do równości - nie wykluczaj” – to pierwsze tego typu przedsięwzięcie Stowarzyszenia, które chce uświadomić młodym ludziom mechanizm wykluczenia i promować ideę tolerancji. Zachęcać ich do aktywnego uczestnictwa w budowaniu zmiany mentalności. Zachęcamy do podjęcia dyskusji - mówi Justyna Zielińska, współorganizatorka akcji – ale również w dniach od 1 do 15 listopada do włączenia się w zbiórkę odzieży, obuwia, środków czystości, które dzięki współpracy z Fundacją Pomocna dłoń przed zimą trafią do najbardziej potrzebujących.


Projekt ten jest kolejnym realizowanym w naszym mieście przedsięwzięciem młodych zgierzan. Co pokazuje nam, że możemy wiele zrobić, mówić o trudnych rzeczach, jeśli tylko chcemy. A my zachęcamy oczywiście do skorzystania z wszystkich zaplanowanych z projekcie spotkań.

 

.