A A A

KameleonW Młodzieżowym Domu Kultury odbyła się Gala Kameleona 2013. Już po raz dziewiąty przyznano główne nagrody i wyróżnienia w czterech kategoriach: Szczególne Osiągnięcia Artystyczne, Działalność na Rzecz Społeczności Lokalnej, Media oraz Sponsor.

Galę poprowadzili Michał Hanczak oraz dyrektor MDK Jadwiga Wlaźlińska. Wieczór swoimi występami muzycznymi uświetnili nominowani w kategorii "Szczególne Osiągnięcia Artystyczne": zespoły wokalne działające w zgierskim MDK ("Sposób na nudę" oraz "Metamorfoza"), grający na puzonie Grzegorz Rogala, a także... prowadzący Michał Hanczak, który zdecydował się na występ wokalny, za który zebrał gromkie brawa.

Kapitułę Kameleona tworzą: Agata Drewnicz-Kaczmarek, Grzegorz Leśniewicz, Małgorzata Markowska, Marek Matuszewski, Elżbieta Sakiewa, ks. Marcin Undas, Arkadiusz Walczak oraz Jadwiga Wlaźlińska.

Fotorelacja z Gali Kameleona 2013 

W poszczególnych kategoriach nagrodzono:

  • Kategoria "Szczególne Osiągnięcia Artystyczne":

Kameleon 2013: Grzegorz Rogala (puzonista, kompozytor i aranżer odnoszący liczne sukcesy zarówno na polskiej jak i zagranicznej scenie muzycznej)

Wyróżnienie: Hanna Łuczak (niezwykle uzdolniona artystka-plastyczka, której prace brały udział w licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych, a także plenerach i sympozjach)

  • Kategoria"Działalność na rzecz Społeczności Lokalnej":

Kameleon 2013: Marcin Goździk (działacz na rzecz sytuacji lokalowej MDK w Zgierzu, zaangażowany w zmagania społeczności MDK na rzecz pozyskania nowej siedziby oraz przeciw likwidacji placówki)

Wyróżnienie: Adrian Skoczylas (współorganizator i koordynator licznych projektów i akcji o charakterze obywatelskim)

  • Kategoria "Media":

Kameleon 2013: Elżbieta Celejewska (redaktor programowy polskiej sekcji Radia 2000FM w Sydney za audycję dotycząca sytuacji lokalowej i przyszłości MDK w Zgierzu oraz za promocję twórczości zespołów wokalnych działających w MDK)

Wyróżnienie: Stowarzyszenie Telewizji Kablowej "Centrum" (m.in. za opiekę medialną nad imprezami organizowanymi przez MDK w Zgierzu)

  • Kategoria "Sponsor":

Kameleon 2013: Firma Molewski Sp. z o.o.

Wyróżnienie: Salon Muzyczny Rock'n'roll w Łodzi (fundator nagrody dla zwycięskiego zespołu Ogólnopolskiego Festiwalu Muzyki Rockowej Zderzak)

Gratulacje!

 

 

.