A A A

 

Gra 3 Maja3 maja w Parku Miejskim Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich EZG zorganizowało żywą grę planszową "Za co można kochać Polskę". Był to element obchodów Dnia Flagi  RP oraz Święta Konstytucji 3 Maja.

fot. Jakub Szymański 

Na przygotowanej w Parku planszy "pionkami" byli sami uczestnicy i uczestniczki gry. Pięć trzyosobowych grup wykonywało zadania związane m.in. z historią i geografią Polski, językiem polskim bądź literaturą naszego kraju, rozpoznając fragmenty polskich lektur. Odgadywali również współczesne utwory muzyczne, kadry filmowe oraz najciekawsze miejsca i zabytki z całej Polski.

Udział w grze wzięły zarówno osoby dorosłe, jak i dzieci. Jak się okazało, najszybciej całą planszę przeszła grupa dzieci w wieku 9-10 lat i to ona wygrała całą zabawę.

Fotorelacja z gry w naszej Galerii 

Wszyscy uczestnicy gry zdobyli nagrody, wśród których znalazły się gadżety promocyjne Zgierza, planszową grę budżetową "Zagraj w Miasto" i koszulki Gazety "Zgrzyt" od Stowarzyszenia Tkalnia oraz płyty MuZgi z Miejskiego Ośrodka Kultury.

Była to już druga żywa gra planszowa organizowana przy okazji świąt państwowych. Poprzednia miała miejsce w listopadzie 2012 r. z okazji Święta Niepodległości, a udział w niej wzięli uczestnicy i uczestniczki projektu Stowarzyszenia EZG "Zgrywalizacja - zagraj w mieście" dofinansowanego z programu "Młodzież w działaniu".

 

.