A A A

 

Samorządowiec RokuNa rok przed wyborami samorządowymi "Dziennik Łódzki" organizuje już szóstą edycję plebiscytu "Samorządowiec Roku". Każdy Czytelnik będzie mógł zdecydować, któremu radnemu, wójtowi, prezydentowi miasta należy się taki tytuł w każdym z powiatów województwa łódzkiego. Głosowanie trwa do 20 maja.

Wskazanych zostanie 22 Samorządowców Roku 2013, a ponadto kandydaci z największą liczbą głosów w skali województwa trafią do Samorządowej Złotej Trójki Województwa Łódzkiego.

W tym roku nie ma już podziału na dwie wcześniejsze kategorie - wójt, burmistrz, prezydent miasta oraz radny. Kategoria jest jedna - samorządowiec, bo nieważne, kto jaką pełni funkcję. Kolejną nowością jest zmiana sposobu głosowania. W pierwszych plebiscytach głosowanie odbywało się za pomocą kuponów, wycinanych z gazety, później doszły do nich SMS-y, które teraz zostają jedyną metodą poparcia swojego faworyta. 

Wszyscy laureaci i laureatki otrzymają nagrody (szczegóły w regulaminie). 

Przejrzystość plebiscytowej rywalizacji jest zapewniona dzięki możliwości ciągłej obserwacji wyników na stronie dzienniklodzki.pl oraz na stronach naszemiasto.pl wybranego miasta. Tam też zamieszczony jest regulamin plebiscytu, zasady głosowania, a przede wszystkim materiały, związane z działalnością poszczególnych samorządowców. AKTUALNE WYNIKI W POWIECIE ZGIERSKIM

Podsumowaniem plebiscytu będzie uroczysta gala samorządowa w Łodzi, publikacja "Dziennika Samorządowego" 29 maja oraz wcześniejsze publikacje w Tygodniku Forum.

Jak zagłosować na samorządowca powiatu zgierskiego?

W treść SMS-a należy wpisać Z.X (X oznacza numer samorządowca na liście kandydatów) i wysłać pod numer 72355, np. Z.33 - LISTA

Głosowanie rozpoczęło się 19 kwietnia o godz. 6.00 i potrwa do 20 maja do godz. 23:59. Głosować można wyłącznie przesyłając SMS-y. Jeden SMS to jeden punkt. Koszt SMS to 2 zł (2,46 zł z VAT). Przesyłając SMS na plebiscyt głosujący dokonuje zakupu e-wydania "Dziennika Łódzkiego".

źródło: www.dzienniklodzki.pl 

 

.