A A A

MZPRZnana jest nowa dyrektor Miejskiego Zespołu Przychodni Rejonowych w Zgierzu. Na to stanowisko wybrana została Jadwiga Wojtowicz-Banaszewska, łodzianka, ekonomistka i kierowniczka w Wojewódzkim Centrum Ortopedii i Rehabilitacji Narządu Ruchu w Łodzi.

Jadwiga Wojtowicz-Banaszewska została wyłoniona w wyniku postępowania konkursowego na stanowisko Dyrektora Miejskiego Zespołu Przychodni Rejonowych w Zgierzu. W MZPR pracę rozpocznie 8 kwietnia.

Nowa dyrektor MZPR ma 57 lat. Ukończyła dzienne studia magisterskie na Wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym. Ma również wykształcenie dodatkowe przydatne na stanowisku Dyrektora MZPR: Studium Podyplomowe w zakresie Ekonomiki i Finansowania Opieki Zdrowotnej oraz Studia Podyplomowe w zakresie Rachunkowości Przedsiębiorstwa. Posiada długoletni staż pracy w organizacji opieki zdrowotnej.

Z ochroną zdrowia związana jest zawodowo od 1982 roku, gdzie w Zespole Opieki Zdrowotnej Łódź - Górna pracowała przez 11 lat na stanowisku Kierownika Działu Organizacyjno-Prawnego.

Od 2002 roku pracuje w Wojewódzkim Centrum Ortopedii i Rehabilitacji Narządu Ruchu im. dr Z. Radlińskiego w Łodzi na stanowisku Kierownika Działu Organizacji, Kadr i Statystyki Medycznej, będąc jednocześnie Pełnomocnikiem Praw Pacjenta.

Uczestniczyła w wielu certyfikowanych kursach i szkoleniach z zakresu nowoczesnego zarządzania w zakładach opieki zdrowotnej, obejmujących m.in. zagadnienia rachunku kosztów i informacji zarządczej oraz narzędzi restrukturyzacji i konsolidacji ZOZ-ów.

W 2005 i 2007 roku startowała w wyborach do Sejmu RP w okręgu łódzkim z list Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Wybór Jadwigi Wojtowicz-Banaszewskiej, która jest ekonomistką, na stanowisko dyrektor MZPR oznacza, że będzie musiał odbyć się kolejny konkurs, który wyłoni zastępcę lub zastępczynię dyrektor. W myśl przepisów jedna osoba na stanowisku dyrektorskim musi być z wykształcenia lekarzem.

Do zmian w Miejskim Zespole Przychodni Rejonowych doszło po zwolnieniu dyscyplinarnym poprzedniej dyrektor Ewy Skrabińskiej. Pełnienie obowiązków na trzy miesiące powierzono byłemu wiceministrowi zdrowia i dyrektorowi Szpitala Wojewódzkiego w Zgierzu, Adamowi Fronczakowi, ten jednak zrezygnował już po miesiącu.

 

 

.