A A A

 

KrzyżW Wielki Piątek, 29 marca 2013 r., o godz. 21.00 z placu Jana Pawła II już po raz czternasty wyruszy na ulice miasta Droga Krzyżowa. MUK informuje o tymczasowych objazdach komunikacji miejskiej.

Trasa przejścia jest niezmienna od początku: po przekroczeniu al. Armii Krajowej, ulicami Długą i Mielczarskiego uczestnicy dotrą ok. godz. 22.30 pod kościół Matki Bożej Dobrej Rady. Rozważania przygotowali w tym roku członkowie Bractwa Pielgrzymkowego.

Zgodnie z tradycją wolontariusze Klubu Inteligencji Katolickiej im. ks. Andrzeja Świątczaka w Zgierzu będą kwestować do puszek, a zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na pomoc najuboższym zgierzanom.

 

W związku z nabożeństwem Drogi Krzyżowej oraz koniecznością zamknięcia dla ruchu części ul. Długiej w dniu 29 marca 2013 r. autobusy komunikacji miejskiej kierowane będą następującymi objazdami:
W godz. 20.50-21.15 (zamknięty odcinek ul. Długiej od Placu Jana Pawła II do ul. ks. Popiełuszki).

  • od strony Os. 650-lecia do zbiegu ulic 3 Maja i al. Armii Krajowej bez zmian, następnie ulicami 3 Maja, ks. Popiełuszki do ul. Długiej i dalej właściwą trasą. W przeciwnym kierunku analogicznie.

W godz. 21.15-22.00 (zamknięty odcinek ul. Długiej od ul. ks. Popiełuszki do pl. Kilińskiego).

  • od strony Os. 650-lecia do zbiegu uli Długiej i ks. Popiełuszki bez zmian, następnie ulicami ks. Popiełuszki, 3 Maja, 1 Maja do pl. Kilińskiego i dalej właściwą trasą. W przeciwnym kierunku analogicznie.
  • z pętli przy ul. Konstantynowskiej do zbiegu ulic ks. Popiełuszki i 3 Maja bez zmian, następnie ulicami 3 Maja, 1 Maja do pl. Kilińskiego i dalej właściwą trasą. W przeciwnym kierunku analogicznie.

W godz. 22.00-22.30 (zamknięty odcinek ul. Długiej od Placu Kilińskiego do ul. Skłodowskiej-Curie).

  • od strony Os. 650-lecia dojedzie do zbiegu ulic Długiej i Cezaka bez zmian, następnie pojedzie ulicami Cezaka, 3 Maja, 1 Maja do Placu Kilińskiego i dalej właściwą trasą. W przeciwnym kierunku analogicznie.

Po godzinie 18.00 skróceniu o jeden przystanek ulegnie trasa autobusu linii nr 3. W danym dniu zostanie tymczasowo wyłączony z użytku przystanek na pętli Sadowa. Autobusy linii nr 3 będą dojeżdżały do i odjeżdżały z przystanku Sadowa/Chełmska.
Zgodnie z powyższym mogą wystąpić drobne utrudnienia w ruchu kołowym oraz nieznaczne opóźnienia w kursowaniu autobusów.

 

.