A A A

19 marca w Urzędzie Miasta Zgierza odbyło się spotkanie mieszkańców i mieszkanek z władzami miasta. Głównym tematem spotkania były podwyżki cen wody oraz stawka za wywóz śmieci i odpadów.

Spotkanie Zgrzyt

fot. Zgierska Gazeta Niezależna "Zgrzyt" www.gazetazgrzyt.pl 

W trakcie spotkania mieszkańcy podkreślali, że nie są dobrze poinformowani o decyzjach UMZ, w tym sposobie naliczania opłat. Zadawali pytania o to, w jaki sposób ustalono cenę wywozu śmieci na 10 zł za segregowane i 15 zł za niesegregowane (obie od osoby) oraz co powoduje kolejną podwyżkę cen wody w Zgierzu (od nowego roku o 10%). Pomimo obecności Prezydent Miasta Zgierza Iwony Wieczorek oraz dwóch jej zastępców, żadna kalkulacja nie została przedstawiona mieszkańcom. Ceny wywozu śmieci związane są z nowo wprowadzanym Regulaminem utrzymania czystości i porządku podyktowanym przez tzw. ustawę śmieciową.

Przeczytaj relację ze spotkania na stronie Gazety Zgrzyt

Na najbliższej sesji RMZ podejmowany będzie temat opłat za wywóz śmieci, które mają funkcjonować od lipca br. Jedną z propozycji radnych PiS, którzy wcześniej zaakceptowali proponowane stawki, jest uchwała wprowadzająca ulgi dla rodzin wielodzietnych o niskich dochodach. Na poprzednich sesjach władze miasta odrzucały zgłaszane przez radnych opozycyjnych propozycje stawek niższych niż przyjęte.

Wtorkowe spotkanie było efektem posiedzenia Rady Osiedla Rudunki, na które przyszli mieszkańcy i mieszkanki, jednak z powodu dużej liczby zgromadzonych zdecydowano się przenieść rozmowę na inny dzień. W trakcie wtorkowej dyskusji Prezydent zaproponowała, aby kolejne spotkanie z mieszkańcami odbyło się w środę, 27 marca, po sesji RMZ. Na ten moment brak jest oficjalnego potwierdzenia tego terminu.

 

 

.