A A A

NarZgierz PIC 000414 lutego na placu Kilińskiego w Zgierzu młodzi narodowcy z organizacji „Narodowy Zgierz” przeprowadzili akcję rozdawania plakatów w ramach kampanii społecznej „Kocham Polskę”.

- Kampania „Kocham Polskę” organizowana przez Młodzież Wszechpolską od 2005 roku propaguje w opozycji do komercyjnego „święta zakochanych” miłość do ojczyzny i pozytywny obraz polskiego patriotyzmu - mówi Kamil Klimczak, koordynator akcji. - Mamy nadzieję, że ta akcja zaprocentuje w przyszłości wzrostem uczuć patriotycznych wśród mieszkańców naszego miasta.

Jak podają organizatorzy, akcja spotkała się z dość dużym odzewem wśród zgierzan, którzy chętnie odbierali plakaty od młodych narodowców. W ciągu kilku poprzednich dni przeprowadzona została również akcja plakatowania miasta. Wydarzeniu towarzyszyły jednak kontrowersje związane z inicjatorami akcji (m.in. Młodzieżą Wszechpolską oraz Ruchem Narodowym). Organizacje te łączy się bowiem z poglądami rasistowskimi i antysemickimi, choć one same się od tego odżegnują.

Była to pierwsza akcja „Narodowego Zgierza” w przestrzeni publicznej naszego miasta. Organizacja zapowiada już kolejne działania.

 

 

.