A A A

Centrum handloweByć może już w 2014 roku na terenie między ul. Długą a al. Armii Krajowej w Zgierzu stanie centrum handlowo-gastronomiczno-rekreacyjne. Z takim pomysłem do władz miasta zwrócił się prywatny inwestor, firma Sygnium z Łodzi.

W trakcie Komisji Budżetu i Finansów RMZ 29 stycznia pan Tomasz Kaczmarek, reprezentujący inwestora, zaprezentował radnym i prezydentom Zgierza wizualizację obiektów i korzyści płynące z tego projektu. - Chcemy, aby ten projekt był miejscem spotkań. To nie będzie tylko hipermarket, to będzie coś zupełnie nowego w Zgierzu - mówił w trakcie Komisji, Tomasz Kaczmarek z firmy Sygnium. Koszt inwestycji to 20 milionów zł. Zakłada się, że w nowym centrum powstaną m.in. kawiarnie, kręgielnia, klub fitness, sala zabaw dla dzieci, placówki usług finansowych, placówki medyczne, mini-kino. Centrum ma być zintegrowane z atrakcjami w Parku Miejskim. Przy jego funkcjonowaniu mają zostać zachowane preferencje dla mieszkańców mogących otworzyć nowy, własny biznes, sklep czy punkt usługowy - czytamy w relacji z Komisji na stronie  gazetazgrzyt.pl

Wizualizacja projektu dostępna na stronie internetowej Nowego Zgierskiego ITZ

Teren użytkowy projektu to ok. 10 tys. metrów kwadratowych. Według zapewnień inwestora, galeria ma przynieść 200-250 miejsc pracy dla zgierzan i zgierzanek oraz wpływy do budżetu miasta - m.in. z tytułu podatku od nieruchomości co najmniej 200 tys. zł rocznie.

Nad propozycją mają się pochylić wszyscy radni i radne w trakcie XXXII sesji Rady Miasta Zgierza, choć opinię nt. przekazania inwestorowi terenów przy al. Armii Krajowej wydać muszą Komisja Budżetu i Finansów oraz Komisja Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej. Możliwe, że w lutym zorganizowane zostanie spotkanie z mieszkańcami w tej sprawie.

Firma Sygnium dotąd zainwestowała m.in. w Galerie Widzewską i Tatrzańską w Łodzi, zaś podobny obiekt zaproponowała w październiku ubiegłego roku radnym w Głownie.

Na podstawie: inf. własne, www.gazetazgrzyt.pl 

  

.