A A A

Policja

(fot. KPP w Zgierzu)

Policjanci zatrzymali wandala, który w ostatnią wigilię zniszczył szopkę bożonarodzeniową w Zgierzu i skradł figurkę Matki Boskiej. O zdarzeniu mówiono nawet w mediach ogólnopolskich.

Do zdarzenia doszło w wigilię, 24 grudnia 2012 r. w Zgierzu na parkingu przed kościołem św. Katarzyny. Z szopki bożonarodzeniowej złodziej skradł figurkę przedstawiającą Matkę Boską oraz zniszczył inną - obrazującą Dzieciątko Jezus. Policjanci ze zgierskiej komendy podjęli szereg działań traktując tę bulwersującą lokalną społeczność sprawę priorytetowo. Władze Zgierza zaoferowały ponadto tysiąc złotych nagrody za pomoc w ujęciu sprawcy.

W ostatnich dniach stycznia nastąpił przełom kiedy to policjanci wykonujący czynności operacyjne ustalili, że sprawcą tego aktu wandalizmu może być 22-letni zgierzanin. Ich podejrzenia potwierdziły się - 29 stycznia 2013 roku policjanci zatrzymali chuligana. Zupełnie zaskoczony wizytą funkcjonariuszy nie stawiał oporu. Usłyszał zarzuty dotyczące znieważenia przedmiotów czci religijnej.

Mężczyzna tłumaczył swoje zachowanie wypiciem zbyt dużej ilości alkoholu. 22-latek nie był wcześniej notowany przez policję. Za popełnione czyny grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Na podstawie: www.policja.zgierz.pl 

 

.