A A A

(fot. www.polskatimes.pl)Szopka

O zniszczonej w Zgierzu szopce bożonarodzeniowej informują już media w całej Polsce. Wandali poszukuje zgierska policja. Władze Zgierza chcą przeznaczyć nagrodę za znalezienie sprawców.

W Wigilię doszło do dewastacji szopki znajdującej się między kościołem pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej i Urzędem Miasta Zgierza. Zniszczono twarz figurki Jezusa i ukradziono figurkę Maryi. Straty wyceniono na 800 zł. Policja poszukuje sprawców, którym grozi do 2 lat więzienia.

Szopka formalnie należy do miasta. Co roku przygotowywana jest przez Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej na terenie należącym do UMZ.

W wypowiedzi dla Radia Łódź, wiceprezydent Bohdan Bączak zadeklarował przeznaczenie z prywatnych pieniędzy 1000 zł dla osoby, która pomoże w znalezieniu wandali. Ponadto sprawdzany jest zapis z monitoringu.

Proboszcz parafii, ks. Mirosław Strożka poinformował, że w najbliższą niedzielę 30 grudnia o godz. 17.00 w kościele św. Katarzyny w Zgierzu sprawowane będzie nabożeństwo ekspiacyjne.

O zniszczeniu zgierskiej szopki piszą również ogólnopolskie media. Informacje pojawiły się m.in. na stronach Gazety Wyborczej, Gościa Niedzielnego i Naszego Dziennika

 

.