A A A

Wigilia Integracyjna

Zbliżające się Święta Bożego Narodzenia to czas spotkań. Jak co roku, członkowie zgierskiego Koła Polskiego Związku Niewidomych zebrali się, by wspólnie zasiąść do wigilijnego stołu. Świąteczne spotkanie było również okazją do złożenia podziękowań i podsumowania działalności Koła.
- Wigilia jest dla nas najważniejszym spotkaniem w roku – mówi Wioleta Misiak, prezes zgierskiego Koła Polskiego Związku Niewidomych. - Każdego roku jest to okazja do integracji naszych członków z władzami samorządowymi, opiekunami z ramienia miasta i sponsorami.

W czasie wigilijnej uroczystości pani prezes wyraziła wdzięczność dla przedstawicieli instytucji wspierających działalność zgierskiego Koła. Wśród nich znalazło się również Starostwo Powiatowe w Zgierzu. Wojciech Budziarski, Członek Zarządu Powiatu Zgierskiego odebrał pamiątkowy dyplom w imieniu Krzysztofa Kozaneckiego Starosty Zgierskiego oraz Agnieszki Duszkiewicz-Nowackiej Dyrektora Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie. Do podziękowań przyłączyli się również przedstawiciele Zarządu Okręgu Łódzkiego Polskiego Związku Niewidomych, prezes Henryk Ługowski i dyrektor Lilianna Szymarek.
- Wsparcie starostwa jest dla nas bardzo ważne – mówi Wioleta Misiak. – Zrzeszamy 192 niewidomych i niedowidzących z terenu całego powiatu zgierskiego a utrzymujemy się tylko z 1% odpisu podatku. Bez pomocy z zewnątrz nie moglibyśmy istnieć.
W świątecznym spotkaniu niewidomych i niedowidzących wziął udział ksiądz Jacek Kucharski z parafii pw. Matki Bożej Dobrej Rady w Zgierzu, który odmówił modlitwę i pobłogosławił opłatek. Świąteczną atmosferę zapewniał parafialny zespół „Przystań”, a kolędy śpiewała Monika Łuczak, członkini zgierskiego Koła.

źródło: www.powiat.zgierz.pl

.